logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Vzkaz z podnikatelského prostředí

PODB podporují. Aby se dobře dařilo Česku, musí se dobře dařit firmám. Stát musí omezit byrokracii, upravit legislativu a zákony tak, aby veškeré náklady nenesl jen podnikatel. Jinými slovy stát má podnikání podporovat a nikoli házet podnikatelům klacky pod nohy! Paní Petrofová to vystihla velmi přesně. Více ZDE.

Úředníci si utáhnout opasky nechtějí

PODB odmítají růst platů ve veřejném sektoru. Požadavek státních zaměstnanců na růst platů je nehoráznost. Již teď je jejich průměrný výdělek vyšší, než v privátním sektoru. PODB prosazují radikální snížení počtu zaměstnanců státu a zmrazení jejich platů. Více ZDE.

Je třeba, aby stát zhubnul!

K čemu potřebujeme 17 ministerstev? Proč stát zřizuje stovky příspěvkových a rozpočtových organizací? K čemu jsou nám stovky státních výzkumných ústavů a institucí, když se obdobnou činností zabývají vysoké školy či Akademie věd? Proč máme víc policistů na obyvatele, než Německo či Polsko? Potřebujeme opravdu 14 krajů i s mohutným úřednickým aparátem, vždyť srovnatelné Rakousko jich má jen 9? Proč platíme z našich daní zaměstnance v 6 000 městech a obcích?
Celkově veřejný sektor zaměstnává téměř milion lidí. Ve srovnatelném Holandsku je také kolem 1 milionu státních zaměstnanců, ale na rozdíl od nás tam žije 17 milionů  obyvatel... Řešení existuje. Je potřeba některé státní agendy a úřady zrušit. Jiné je možné sloučit a odstranit duplicity. Pokud by stát propustil 13 procent lidí vyplácených ze státního rozpočtu, přineslo by to úsporu ve výši 60 miliard korun během jednoho jediného roku. Ale to by musela vláda chtít šetřit a nikoli vymýšlet tzv. úsporné balíčky, které podnikatelům a jejich zaměstnancům zvyšují daně, aby se uživila zbytnělá armáda zaměstnanců veřejného sektoru.

Podnikatelé a živnostníci jsou profesním stavem, na kterém stojí ekonomika státu. Veškeré finance získává stát jen od podnikatelů a živnostníků, a v závislosti na jejich podnikání potom i od jejich zaměstnanců.

Podnikání21

Poradna PODB

Nebezpečné e-maily a SMS. Co hrozí u podvodných zpráv? Jak se můžete bránit? Podrobnosti ZDE.

Změny u dohodářů

PODB přečetly za vás. Víc povinností pro zaměstnavatele, více administrativy a byrokracie, vyšší finanční náklady. Změna Zákoníku práce očima expertů. Více ZDE.

OSVČ a ošetřovné

PODB sledují. OSVČ a lidé pracující na dohody by měli získat nárok na ošetřovné. Počítá s tím novela zákona o nemocenském pojištění, kterou předložilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Pokud projde novela legislativním procesem, změny by měly začít platit od roku 2025. Podrobnosti ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.