logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Chce vláda šetřit a rušit zbytečné úřady?

Navzdory slibům, že stát má zeštíhlovat, počet státních zaměstnanců i letos vzrostl. Proti loňsku o více než 10 tisíc osob. Už téměř dva roky připravuje vláda metodiku revize státních agend. A výsledek? Zatím bez odpovědi. Zásadní otázka, kolik by stát mohl díky zrušení zbytečných úřadů a propuštěním desítek tisíc státních zaměstnanců ušetřit, zůstává bez odpovědi. Více ZDE.

Vládní fiasko windfall tax

PODB upozorňují. Nula, nula, nic. Největší banky v ČR tvrdí, že z letošních zisků nebudou muset odvést na mimořádné dani ani korunu. Stát si přitom loni na podzim spočítal, že prostřednictvím dodatečné daně nalijí domácí banky do rozpočtu více než třicet miliard. Více ZDE.

Dopady úsporného balíčku na OSVČ

PODB přečetly za vás. Díky vládnímu balíčku dramaticky vzrostou zálohy na sociální a zdravotní pojištění pro OSVČ. O kolik to bude? Vše přehledně ZDE.

Levicoví a korporátně zaměření politici, vysocí státní úředníci, odboroví předáci a různí aktivisté společně útočí na svobodu podnikání. Tomu se chceme postavit, protože chceme svobodně podnikat a svobodně žít.

Podnikání21

K čemu je úřad, který šikanuje podnikatele?

PODB informují. Hledám servírku. Provozovatel vyvěsil na dveře restaurace cedulku a inspektorát práce mu vyměřil pokutu kvůli disktiminaci pohlaví. Hostinský pokutu zaplatí, ale obrátí se na soud kvůli tomu, že se cítí být úřadem práce šikanován a diskriminován. Více ZDE.

Byrokratický šiml

PODB kritizují. Živnostník musí podle základních podnikatelských zákonů plnit 1 719 povinností. Zaměstnavateli ukládá stát ještě o 400 povinností víc. Liberální institut spočítal časovou náročnost státem uložených administrativních povinností. V malé firmě strávi jeden zaměstnanec sedm týdnů prací pro stát, ne pro podnik nebo zákazníka. Více ZDE.

Porušení pracovní kázně

Poradna PODB. Každý zaměstnanec má nejen svá práva, ale také povinnosti, které musí dodržovat. Pokud se dopustí jejich porušení, hrozí mu ze strany zaměstnavatele postih. Co je považováno za hrubé porušení pracovní kázně? Vše podrobně ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.