logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Žádné zvyšování daní a odvodů

PODB navrhují úspory ve výdajích státu. Například ZDE, ZDE a ZDE. Snížení počtu státních zaměstnanců, zrušení zbytečných úřadů, dotací a investičních pobídek pro vyvolené by přineslo roční úsporu za více než 100 miliard korun. Vládo, zvyšovat daně a odvody není potřeba!

Několik vět o drahé elektřině

PODB: nechceme, aby nám stát více dával. Chceme, aby nám méně bral. Polostátní ČEZ vydělal 8 krát víc, než je obvyklé. Kdo to zaplatil? Co nám všem elektřinu zdražuje? Jak může stát pomoci podnikatelům? Víc ve videu - ZDE a ZDE.

Co se v ČR díky dluhům zlepšilo?

Komentář PODB. Česká republika se jen za první kvartál tohoto roku zadlužila neuvěřitelnou částkou 166 miliard korun. Co za tyto peníze vláda pro občany a podnikatele zlepšila?  Kam se 166 miliard podělo? Více - ZDE.

Zákony hovoří o podnikání, jako o svobodné, na státu nezávislé činnosti. Praxe však je jiná. Podnikání je silně pod kontrolou státu, stát stále upravuje a přitvrzuje podmínky podnikání a vrší nové a nové povinnosti, které musí podnikatelé plnit. Tyto podmínky pak v drtivé většině nemají nic společného s podnikáním a nejsou pro podnikání přínosem.

Memorandum PODB

OSVČ, nebo eseróčko?

Poradna PODB. Je výhodnější podnikat jako OSVČ, nebo je lepší založit sro? Rozdíly jsou nejen ve způsobu danění a platbě odvodů na sociální a zdravotní pojištění, ale i v zodpovědnosti a časové náročnosti. Posuďte sami - ZDE.

Sociální a zdravotní pojištění? Jen jiný název pro daň

Tvrdí to ekonomka Markéta Šichtařová. Nikdo si nic nepředplácí, nikdo si nic nepojišťuje. Pokud někdo platí víc než druhý, je to jenom proto, že stát došel k názoru, že dotyčného lze více obrat. Více ZDE.

Silniční daň

PODB přečetly za vás. Novela zákona o silniční dani přinesla řadu změn. Nejen va výši daně, ale i ve způsobu výpočtu. Několik praktických rad a příkladů ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.