logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

PODB napsaly dopis vládě

Kdyby se vláda chovala rozumně, dalo by se ušetřit na tom, co stojí stát a jeho provoz. Stát by ušetřil vyšší desítky miliard korun. Více ZDE.

Zvyšovat odvody OSVČ je nehoráznost!

PODB hájí zájmy živnostníků. Za 4 roky přibylo 16 procent státních zaměstnanců. Nikdo netuší, proč tolik zaměstnanců stát potřebuje. Fialova vláda - navzdory svým slibům - na "eráru" šetřit nehodlá a zvyšuje státním zaměstnancům platy. Živnostníkům a drobným podnikatelům připravuje naopak vyšší odvody. Předseda PODB záměr vlády kritizuje - více ZDE.

Kdo krmí státního Otesánka?

PODB informují. Začala s tím Babišova administrativa. Fialova vláda v tom nadále pokračuje. Výdaje státu byly před šesti lety přibližně poloviční, než dnes. Zrychlila se dvakrát oprava silnic? Máme dvakrát lepší školství a zdravotnictví? Objasnilo se dvakrát víc trestných činů? Jsou úředníci ve vyřizování razítek dvakrát rychlejší? Nic z toho se neděje. Více ZDE.

Podnikatelé chtějí stát, který jim bude partnerem, který bude plnit svou servisní roli a bude vytvářet příznivé podmínky pro podnikání. Bude-li se stát nadále k malým podnikatelům a živnostníkům chovat nepřátelsky, budeme se i my k němu chovat jako k nepříteli.

Podnikání21

Vyšší DPH = vyšší inflace

Ministr Stanjura prosazuje dvě sazby DPH, které by zjednodušily daňový systém. Vadou na kráse je, že se tím zvýší daňové zatížení. Zdraží například léky, voda, stravování, knihy, či ubytování a státu to „přihraje“ 24 miliard ročně. Je to záměr, který je výrazně proinflační a v konečném důsledku povede k vyšším ziskům korporací a obchodních řetězců. Více ZDE.

Další zátěž pro zaměstnavatele

Brigádníkům bude nově zaměstnavatel proplácet dovolenou a úředníkům na homeoffice část nákladů za energie, teplo a vodu. Změny má přinést novela zákoníku práce, kterou schválila vláda. Více ZDE.

Podání přehledů pro zdravotní pojišťovny

Poradna PODB. Pozor - zdravotní pojišťovny mohou při nedodání přehledu udělit pokutu až do výše 50 000 korun. Termíny pro podání přehledu OSVČ:
   -  do 2. května 2023, pokud podáváte daňové přiznání bez daňového poradce (v listinné podobě nebo osobně),
   -  do 1. června 2023, pokud podáváte daňové přiznání elektronicky,
   -  do 1. srpna 2023, pokud podáváte daňové přiznání s daňovým poradcem.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.