logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Stát musí začít šetřit u sebe

PODB kritizují. "Kdyby se vláda chovala rozumně, dalo by se ušetřit na tom, co stojí stát a jeho provoz." To tvrdil Petr Fiala v roce 2018. Proč jako premiér otočil o 180 stupňů a jeho vláda chce zvyšovat daně? PODB upozorňují, že stát za Sobotkovy a Babišovy vlády nabobtnal a je z něho Otesánek. Z veřejných rozpočtů (čti z našich daní) je vyplácen téměř milion lidí a jejich průměrný výdělek je vyšší, než průměr v privátní sféře. Více ZDE.

Kdo vydělává na drahé energii?

PODB přečetly za vás. Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy korun. Rok předtím to bylo "jen" 9,9 miliardy. Energetická krize tak pomohla polostátní firmě k historicky rekordnímu hospodářskému výsledku. Více ZDE.

Kdy zlevní plyn pro koncové zákazníky?

PODB informují. Velkoobchodní cena plynu klesla pod 40 eur (959 Kč) za MWh. Více ZDE. Je to dvakrát víc, než před válkou na Ukrajině, kdy se plyn dlouhodobě obchodoval kolem 20 eur. Po ruské agresi cena vyskočila přes 300 eur za MWh.

Podnikatelů a živnostníků je asi 1,5 milionů osob. To je nejen početně, ale především významem nesmírně důležitá část společnosti. A přesto jsou práva a zájmy této skupiny občanů, těch, kteří podnikají, přehlížena a dokonce potlačována. Je na čase začít to měnit.

Memorandum PODB

OSVČ nejsou černý pasažer systému

Komentář PODB. OSVČ je prý potřeba více zatížit a zvýšit jim odvody. To je absolutní nesmysl! Politici, pokud myslí řešení schodku důchodového systému vážně, musí začít jinde. Více v textu předsedy PODB Radomila Bábka - ZDE.

Patálie s digitalizací

PODB upozorňují na sankce. Finanční úřad může udělit pokutu až 50 000 korun, pokud nepošlete správně daňové přiznání a závažně tím ztížíte správu daní. Úřad vyžaduje elektronické zaslání ve formátu .xls a nestačí, když pošlete naskenovaný daňový formulář. Pokud živnostníci s datovkou již podali přiznání v písemné podobě, musí ho poslat znovu elektronicky. I když nemají počítač, či chytrý telefon. Řešení, jak to udělat, příslušné úřady zatím nezveřejnily. Více ZDE.

Dotace křiví trh i charakter

Dotace jsou státním zásahem do podnikání. O dotacích rozhodují politici a úředníci. Jsou zdrojem korupce a narušují přirozenou konkurenci a volný trh. PODB dlouhodobě požadují konec této nesystémové podpory pro vyvolené. Více ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.