logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Zvyšovat odvody OSVČ je nehoráznost!

PODB kritizují. Živnostníci by měli podle vlády platit navíc desítky tisíc korun - více ZDE. To je zcela nepřijatelné! Podnikatelské odbory důrazně protestují proti jakémukoli zvyšování zátěže OSVČ. Dírou ve státním rozpočtu je bobtnající státní aparát a jeho zaměstnanci.

Vláda musí začít šetřit u sobe

PODB prosazují štíhlý a efektivní stát. Počet státních úředníků přesahuje 82 tisíc. Celkem je ze státního rozpočtu vypláceno přibližně 1 milion zaměstnanců. Jen na jejich platy je třeba z našich penez (rozpočet ČR) vydat kolem 300 miliard korun. Napadlo vládu, že máme hodně úřadů a moc státních zaměstnanců? Nebylo by efektivnější, kdybychom je poslali do soukromého sektoru, kde pracovníci dlouhodobě chybí? Nevede tato cesta i ke snížení schodků veřejných rozpočtů?

Zastavte zelené šílenství!

PODB vyzývají vládu. Pod záminkou šlechetného Green Deal cíle se Evropa střílí do nohy. Ve skutečnosti jde o přerozdělování peněz a mocenskou hru. Více ZDE. Žádáme vládu, aby zrušila emisní povolenky a odmítla kvazi zelenou politiku EU. Vyzýváme vládu, aby zastavila dotace pro elektromobilitu. Oceňujeme vládu v záměru podporovat jadernou energetiku.

Víte, že podnikání je jediným zdrojem peněz pro stát?

Teprve v důsledku podnikatelské aktivity vznikají pracovní místa. Pak mohou i zaměstnanci privátních firem platit daně. Z těchto daní jsou následně vypláceni všichni zaměstnanci státu.

Daňové přiznání povinně přes datovku

PODB upozorňují. Povinná datová schránka = povinné elektronické podání daňového přiznání. V té souvislosti upozorňujeme na to, že živnost v poslední době ukončilo kvůli povinné datové schránce přes 40 tisíc podnikatelů - více ZDE. Podnikatelské odbory znovu opakují: datové schránky mohou být někomu prospěšné, pro jiné znamenají problém. Proto musí být pro živnostníky dobrovolné.

Jak správně zaplatit daně

Poradna PODB. Na dani z příjmu, sociálním pojištění a zdravotním pojištění zaplatí OSVČ různé částky v závislosti na dosaženém hrubém zisku. Do jakého zisku se platí nejvíce na sociálním pojištění a kdy již na dani z příjmu? Jak vysoká je celková efektivní daňová sazba? Vše přehledně ZDE.

Obavy z inflace má 83% domácností

PODB přečetly za vás. Největší obavu pociťují Češi v oblasti výdajů na bydlení, a to včetně cen energií. Čtvrtina domácností byla nucena kvůli současné situaci využít k pokrytí běžných výdajů vlastní úspory nebo dokonce půjčku. Více ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.