logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Budou se zvyšovat daně?

Report PODB. Vláda tvrdí, že nechce zvyšovat daňovou zátěž. jaká je realita? Vloni byla schválena nová daň z mimořádných zisků, chystá se změna v DPH a NERV navrhuje další zvýšení daní - např. daně spotřební. Ministr Stanjura říká, že vše bude jednodušší a změny budou pro poplatníka neutrální. Nezávislí odborníci naopak zdůrazňují chaos, který naopak skrytě daně zvýšuje. Vláda mlčí. PODB dlouhodobě prosazují snižování daní pro živnostníky a drobné podnikatele. Více najdete ZDE.

Energie pod drobnohledem

PODB sledují vývoj na trhu. Cena plynu pro evropský trh klesla pod 1 400 korun za megawatthodinu. Plyn je tak nejlevnější v posledním roce, ale cena je pořád téměř 3x vyšší než před dvěma lety. Cena elektřiny za poslední měsíc klesla o 38% a dostala se tak na předkrizovou úroveň. Cena elektřiny v ČR přesto zůstává nejvyšší v Evropě. Podle analytiků by snížení cen mohli čeští odběratelé poznat zhruba za rok. Zastropování cen nestačí, apelujeme na vládu, aby urychleně představila řešení, zejména pro drobné podnikatele. Více ZDE.

Drobný bonus pro zaměstnavatele

PODB informují. Od února mohou zaměstnavatelé uplatnit slevu za pracovníky, kteří jsou mladší 21 let a starší 55 let. Slevu je možné čerpat i za zaměstnance zdravotně postižené, pečující o dítě do deseti let nebo čerstvé absolventy rekvalifikaci. Jejich pracovní úvazek nesmí překročit třicet hodin týdně a zaměstnavatelé si pak mohou odečíst od pojistného na sociálním pojištění pět procent z vyměřovacího základu zaměstnance.

V důsledku podnikatelské aktivity vznikají pracovní místa, a druhotně pak mohou i zaměstnanci privátních firem platit daně. Ovšem i to teprve tehdy, až podnikatelé vytvoří finanční výkon, z kterého své zaměstnance mohou zaplatit.

Memorandum PODB

K čemu je dobrá povinná datová schránka?

PODB kritizují. "Nevěřte tomu, že datová schránka nahradí váš podpis", řekla úřednice a požaduje fyzickou přítomnost podnikatele - více ZDE. Digitelizace po Česku? Podáváme podnět na ÚP a MPSV a nadále budeme usilovat o to, aby byla pro OSVČ zrušena povinnost komunikovat se státní správou výhradně elektronicky. 

Několik slov k inflaci

Jak v Česku meziročně rostly ceny? V průmyslu byl nárůst nejvyšší od vzniku ČR - ceny se zvedly o 24%. V zemědělství se ceny meziročně zvýšily o 31%, ceny stavebních prací stouply o 12%. Údaje zveřejnil Český statistický úřad. Podle analytiků však vývoj naznačuje, že inflační tlaky začínají opadat. 

Jak vypočítat základ daně?

Poradna PODB. Základ daně z podnikání je možné získat více způsoby. Jaké jsou možnosti, co je výhodnější a jak to využít? Vše přehledně ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.