logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Jak se bude podnikat v roce 2023?

Poradna PODB. Jaké budou daně, odvody a slevy pro OSVČ? Kolik budou minimální zálohy? Vyplatí se paušální daň? Pár praktických informací a příkladů ZDE.

Povinné datovky pro OSVČ

PODB proti nesmyslné povinnosti. Povinnost používat pd 1. ledna datové schránky, zkomplikuje život desítkám tisíc těch nejmenších podnikatelů. Zejména na venkově a v řadách podnikatelů-seniorů. Navíc tato povinnost naráží na základní právo nemít počítač a nevyznat se v IT. PODB nejsou proti datovým schránkám! Zásadné nesouhlasíme s povinností komunikovat se státem výhradně elektronicky. Když jsou datovky tak dobré, proč je povinně nepoužívá každý poslanec a senátor?

Česká cesta digitalizace

PODB kritizují. Pár příkladů, jak digitalizovaná státní správa neslouží občanům. Pár příkladů, jak digitalizace komplikuje komunikaci se státem. Pár příkladů, jak stát neefektivně vyhodil oknem miliardy. Více ZDE.

Vážení členové a příznivci Podnikatelských odborů,
děkujeme za přízeň a spolupráci v roce 2022, přejeme hezké Vánoce a do nového roku 2023 všem hodně zdraví, štěstí a pracovních úspěchů.

Chceme úspornější stát!

Požadavky PODB. Z každé vydělané tisícovky si úřednická mašinerie bere zpět v podobě daní a poplatků zhruba 700 korun! Místo dalšího zvyšování daní je nutné zlepšit podmínky pro podnikání, zjednodušit daňový systém a snížit daně pro zaměstnavatele a zaměstnance. Co prosazují PODB najdete ZDE.

Pohonné hmoty zlevňují

PODB přečetly za vás. Pohonné hmoty dál výrazně zlevnily. Benzin už je levnější než před začátkem války na Ukrajině. Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze. Více ZDE 

Pozor na podvodníky!

V e-mailových schránkách živnostníků a podnikatelů se v posledních dnech objevují zprávy, které mají vyvolat dojem, že píše finanční správa. Obsah e-mailu upozorňuje na nedokončenou platbu a hrozbu pokuty - více ZDE. Pokud takový email dostanete, tak na něj nereagujte! Kontaktujte buď finanční správu, nebo se obraťte přímo na orgány činné v trestním řízení.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.