logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Nová pravidla pro plátce DPH!

PODB vítají změnu. Pokud zákon schválí Senát, zvýší se od 1.1. 2023 limit pro povinnou registraci k DPH z jednoho na dva miliony korun. Tento krok Podnikatelské odbory dlouhodobě prosazují. Chceme další změny ve prospěch drobného podnikání:
• snížení DPH obecně, a to především snížení či odpuštění DPH pro malé podniky a živnostníky,
• uvolnění podmínek pro ty, kdo se potřebují stát dobrovolným plátcem,
• zrušení institutu ručení za nespolehlivého plátce,
• zavedení odvodů DPH z inkasovaných plateb, nikoli z přijatých faktur.
Více ZDE.

Povinné datové schránky nejsou řešení!

PODB požadují pro OSVČ dobrovolnost. Upozorňujeme na to, že stát zavádí novou povinnost pro podnikání - být připojen k internetu, vlastnit a používat informační technologie. Přitom jsou zde stovky tisíc OSVČ, kteří si s IT příliš nerozumí a datová schránka pro ně může být v současné krizi posledním impulzem pro ukončení podnikání - příklad ve videu ZDE. PODB v této souvislosti připomínají, že v ČR je 150 000 živnostníků, kteří jsou starší sedmdesáti let a téměř 20 000 OSVČ, jež jsou starší osmdesáti let. 

Home office - další výhody pro úředníky?

PODB odmítají nelogické změny! Home office byl vždy vnímán jako benefit. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní tlačí a připravuje nová pravidla a novou povinnost - více ZDE. Zaměstnavatel by měl povinnost home office povolit a platit zaměstnanci náklady spojené s prací z domova. Tedy další výhoda pro "vyvolené", kteří pracují v kanceláři? Má zaměstnavatel platit zaměstnanci vytápění bytu? Jak bude kontrolovat pravidla BOZP a efektivitu jejich práce? Připomínáme, že k návrhu MPSV má vážné výhrady Úřad práce, Úřad vlády, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo financí a kritizují ho i zástupci zaměstnanců, zaměstnavatelů, podnikatelů a živnostníků.

Část politického spektra podporovaná mnoha vysokými státními úředníky se snaží výrazně posílit moc státu. Omezují svobodu podnikání, vrší příkazy a zákazy, vymýšlejí pro podnikatele stále nové povinnosti. Dostávají podnikání pod stálou hrozbu kontrol a sankcí.

 Podnikání21

Pozor na podvodníky!

PODB upozorňují. Lumpové nově zneužívají telefonního čísla finančního úřadu. Cílem podvodných volání je vylákat citlivé osobní a platební údaje. Aktuálně se objevila také vlna podvodných e-mailů, která se zaměřila na OSVČ, kteří si sami hradí zdravotní pojištění. Jsou vyzýváni, aby uhradili dluh, který mají na pojistném. Na výzvy nereagujte a obraťte se na orgány činné v trestním řízení.

Energie

PODB informují. Pro OSVČ a malé firmy vláda stanovila maximální ceny na dodávky elektřiny a plynu. Začnou platit od příštího roku a budou ve výši 6000 Kč/MWh elektřiny včetně DPH a 3000 Kč/MWh plynu. Firmy, které jsou připojené na vedení vysokého a velmi vysokého napětí mohou od 15.11. žádat ministerstvo průmyslu a obchodu o dotace, které jim mají kompenzovat zvýšené náklady na energie. Příjem žádostí skončí 31. ledna příštího roku. Více ZDE.

Daň z příjmu

Poradna PODB. Jaké příjmy nemusí fyzické osoby uvádět v daňovém přiznání? Jaké jsou limity, výjimky a možnosti? Kdy mohou zaměstnnaci požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování? Více ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.