logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

OSVČ - ohrožený druh!

PODB varují. Energetická inflace dopadá nejvíce na živnostníky a drobné podnikatele. Vyplývá to z analýzy Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí - podrobněji ZDE. Další ohroženou skupinou jsou neúplné rodiny. Naopak nejmírnější inflaci v oblasti energií čelí penzisté. Podnikatelské odbory již řadu let bojují za práva živnostníků a drobných podnikatelů. Vyjednáváme, argumentujeme, chodíme do médií, přesvědčujeme veřejnost. Podpořte nás - ZDE.

Datové schránky jen dobrovolně!

PODB požadují zrušení zákona. Zaostáváme v pokrytí pevným internetem - ČR se umístila až na 28. místě z 31 srovnávaných evropských zemí - více ZDE. Zavádět v této situaci povinné datové schránky může být pro řadu těch nejmenších podnikatelů likvidační. Základním kritériem je dobrovolnost, a přes to prostě vlak nejede. Musí nám zůstat právo žít bez informačních technologií. To Podnikatelské odbory už dlouhou dobu hlasitě opakují. Podívejte se na video - ZDE.

Nižší spotřební daň na naftu do roku 2024

PODB sledují změnu zákona. Nižší spotřební daň na naftu má pomoci zejména dopravcům. Benzinu se nynější novela netýká - v říjnu se tak vrátí na původní částku 12,84 Kč/litr. U nafty dál zůstane snížená sazba 8,45 Kč/litr. V platnosti také zůstává vratka pro zemědělce. Více ZDE.

Podnikatelů a živnostníků je asi 1,5 milionů osob. To je nejen početně, ale především významem nesmírně důležitá část společnosti. A přesto jsou práva a zájmy této skupiny občanů, těch, kteří podnikají, přehlížena a dokonce potlačována. Je na čase začít to měnit.

Memorandum PODB

Příští rok se zvýší zálohy ma pojistné

PODB upozorňují. Minimální záloha na sociální pojištění pro OSVČ vzroste příští rok na 2944 Kč. Zvyšuje se i záloha na pojištění zdravotní. Příští rok zaplatíte minimálně 2722 Kč. Detaily ZDE.

Nedluží vám stát peníze?

Poradna PODB. 1,5 miliardy korun - to je celkový přeplatek, který vznikl z uhrazených záloh na silniční daň, které byly zrušeny. Více ZDE. Pokud jste zálohy platili, zkontrolujte si stav svých daňových účtů a podejte žádost o vrácení peněz na Finanční správu. Případně je možné přeplatek převest i na jinou daň.

Bude se měnit Zákoník práce!

PODB přečetly za vás. Jaké novinky se chystají? Například dovolená pro dohodáře, digitální výpověď, nárok na práci z domova pro rodiče či povinnost zaměstnavatele hradit za ni zaměstnanci náklady. Ministerstvo práce a sociálních věcí poslalo novelu zákona do připomínkového řízení - více ZDE

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.