logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Proč vláda nekomunikuje?

PODB opakovaně vyzývají k řešení energetické krize! Hrozí fatální dopad na celá odvětví průmyslu a služeb. Návrh jak snížit ceny energií jsme vládě zaslali na začátku dubna - ZDE, v květnu - ZDE, v červenci - ZDE. Odpověď nedošla žádná a cena elektřiny je na desetinásobku toho, co podnikatelé platili loni. Znovu tedy předkládáme řešení. Je třeba zásadně omezit možnost přeprodeje energie vyrobené v ČR přes zahraniční prostředníky. Zároveň navrhujeme, aby český kabinet využil našeho předsednictví v EU, odmítl kvazi zelenou politiku a zároveň s tím se zasadil o uvolnění podmínek pro uhelné zdroje tepla a elektřiny. Souběžně s výše uvedenými návrhy by vládní představitelé měli okamžitě zastavit veškerou finanční podporu elektromobility.

Úsporný tarif - jak to bude u živnostníků?

Podnikatelské odbory přečetly za vás. Úsporný tarif je určen jen domácnostem. Firmy na něj nemají nárok. A OSVČ? Pokud je prostor, ve kterém živnostník pracuje veden u distributora jako provozovna, tak se na něj pomoc nevztahuje. Slevu na energii dostane jen ten živnostník, který má smlouvu s dodavatelem uzavřenu ve standardním “déčkovém” tarifu. Více ZDE.

Nelogické zvyšování platů uředníků!

PODB odmítají rozhazování státních peněz. Zvyšovat platy státních zaměstnanců, když firmy v krizi šetří každou korunu? Zvyšovat platy úředníků, když je rozpočet v obrovském deficitu? Nesmysl! Recept PODB je zcela opačný. masivní redukce přebujelého státního aparátu. V ČR dlouhodobě chybí pracovní síla a pokud jsou zaměstanci státu tak efektivní, jak nám vláda tvrdí, tak snadno na pracovním trhu najdou uplatnění. Navíc to pomůže státní kase.

Část veřejnosti pod vlivem státní a levicové propagandy podnikatelům přeje zhoršování podmínek podnikání. O tuto část společnosti se pak opakovaně opírají nepřátelé podnikatelů a živnostníků – levicoví politici, odborářští bossové a korporace napojené na státní peníze.

Podnikání21

Sníží se konečně administrativní zátěž podnikatelů?

Úspěšné vyjednávání PODB. Na základě jednání s ministrem pro legislativu Šalamounem míří do připomínkového řízení návrh na zrušení desítek povinností pro podnikatele. Naším cílem je ulevit zejména OSVČ a drobným podnikatelům od zbytečné byrokracie. Co konkrétmě požadují PODB si můžete přečíst ZDE.

Home office - nová povinnost pro zaměstnavatele?

PODB upozorňují na chystané změny. Lidem, kteří pracují na dálku, by měli zaměstnavatelé nejspíš už brzy začít poskytovat náhradu nákladů. Přispívat by mohli na energie, teplo či vodu. Počítá s tím pracovní verze chystané novely zákoníku práce. Firmy a instituce by podle návrhu měly pracovníkům, kteří dělají z domova, vyplácet paušální částku. Více ZDE.

Záchrana českého podnikání! 

Pět let činnosti PODB. Boj za narovnání podnikatelského prostředí pro živnostníky a malé podnikatele nekončí. Máme za sebou řadu úspěchů, které znamenají úlevu pro více než 1,5 milion živnostníků a podnikatelů. A čeká nás řada dalších výzev na jejich obranu. Vyjednáváme s politiky, podáváme argumenty, chodíme do médií, přesvědčujeme veřejnost. Podnikatelské odbory nevybírají členské příspěvky. Fungují díky drobným i větším přispěvatelům. Každý dar je skvělý - podpořte maši činnost ZDE.
 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.