logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Chceme zrušit podmínky, které komplikují podnikání!

Recept PODB. Pročistit českou legislativu, zrušit některé zákony a zrušit řadu podmínek a povinností, které stát zbytečně a nadmíru uvalil na podnikatele a živnostníky – více ZDE. Například jen v rámci DPH povinně vyplňujeme nejen přiznání k DPH, ale i souhrnné hlášení, kontrolní hlášení, přiznání k dani One Stop Shop, donedávna EET... Proč to nejde zjednodušit, když se i z některých ministerstev ozývá, že řada formulářů nemá zásadní přínos pro kontrolu ze strany finančního úřadu?

Kontrolní hlášení jen pro firmy s velkým obratem

PODB požadují konec kontrolního hlášení pro všechny podnikatele, jejichž roční obrat nepřesáhne 200 milionů korun. Cílem kontrolního hlášení bylo podle Ministerstva financí zamezit karuselovým podvodům. Tyto podvody, aby měly smysl, se odehrávají v miliardových obratech a vždy mají charakter sofistikovaného organizovaného zločinu. Proč zatěžovat podnikatele s obratem v několika desítkách milionů korun byrokratickou zátěží, která ho stojí navíc nejen čas, ale i peníze za účetní práce? Proč pokutovat živnostníka, který se o pár dnů opozdí s podáním kontrolního hlášení, když jeho účetní odjela na dovolenou?

Jak bojovat s energetickou krizí?

Podnikatelské odbory mají jasný plán. Levnější ceny energií jsou reálné, Pokud vládní politici alespoň některý z těchto bodů realizují, bude z toho Česká republika profitovat. Více ZDE.

Dá se říci, a to jen s drobnou nadsázkou, že původci naší aktivity jsou levicoví a korporátně zaměření politici, vysocí státní úředníci, odboroví předáci a různí aktivisté, kteří společně útočí na svobodu podnikání. Tomu se chceme postavit, protože chceme svobodně podnikat a svobodně žít.

Podnikání21

Dobrovolné používání datových schránek

PODB navrhují zrušení zákona o povinných datových schránkách pro živnostníky a spolky. Za 15 let existence datových schránek si je 800 000 živnostníků nepořídilo. Zjevně nespatřují žádnou výhodu v jejich používání. K povinnému založení datových schránek neexistuje důvodová zpráva. Tato změna nebyla součástí původního návrhu zákona, ale objevila se jako poslanecký přílepek. Povinnost používat pro komunikaci se státem výhradně datové schránky zavádí do českého právního systému nenápadně a skrytě zcela novou podmínku. Pro právo podnikat je nutné internetové připojení, IT zařízení a znalost digitálních techmologií.

Daňové účetnictvím, nebo daňová evidence?

Výhody a nevýhody. Jako OSVČ máte na výběr jak vést účetnictví. Zpravidla je vedení daňové evidence administrativně jednodušší, ale zdaleka to neplatí vždy. Více ZDE.

Přečetli jsme za vás

Rozhovor s předsedou PODB. O energetické krizi, o Green dealu a kvazi zelené politice, o modernizaci a digitalizaci státu. Celý rozhovor ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.