logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Získali jsme vlivného spojence!

Podnikatelské odbory jednaly ve Sněmovně. Více ZDE. Společně s předsedou Rozpočtového výboru Bernardem jednáme o prvním balíčku podmínek a zákonů, které by bylo možné zrušit, či změnit. Připravujeme:
    - legislativní návrh na zrušení kontrolního hlášení pro živnostníky a drobné podnikatele,
    - odložení povinných datových schránek pro živnostníky a spolky,
    - jasná pravidla ochrany osobních údajů podnikatelů a živnostníků,
    - změnu pravidel účtování a strhávání exekučních plateb zaměstnanců zaměstnavatelem.

Dotační Kocourkov!

Podnikatelské odbory žádají zrušení dotací do privátního sektoru. Poslední příklad ukazuje nesmyslnost a škodlivost dotací. Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo dotační program, který má pomoci malým a středním podnikatelům. Právě oni ale na dotace kvůli parametrům, které nastavilo MPO, nedosáhnou. Více ZDE.

Podnikatelské odbory v kostce!

Pět let bojujeme za narovnání podnikatelského prostředí pro živnostníky a malé podnikatele. Hledali jsme 15 000 statečných. Dnes máme 15 899 členů a náš facebook sleduje 47 900 lidí. Členství v PODB je zdarma - podporují nás dobrovolníci, kterým za to srdečně děkujeme. Podpořit nás můžete i vy ZDE.

Nebudeme primárně usilovat o to, aby nás měli státní úředníci a politici rádi. Chceme, aby nás brali vážně, aby s námi jednali s respektem, stejně, jako to děláme my v jednání s nimi.

Podnikání21

Povinné datové schránky? Arogance státu!

PODB varují před nepromyšlenou digitalizací.Důkazem je poslední informace z Finanční správy. 55% všech podnikatelů podalo letos daňové přiznání v písemné formě. Proč nevyužijí datovou schránku, když je to tak výhodné? Protože to přináší řadě živnostníků a podnikatelů jen nové překážky, povinnosti a komplikace. Podnikatelské odbory požadují zrušení povinnosti užívat datovou schránku pro OSVČ. Chceme, aby stát respektoval právo svobody volby podnikatelů i v oblasti digitálního prostředí.

Důvěra v ekonomiku je na bodu mrazu!

jaká jsou důvody? U podnikatelů je to především přetrvávající nedostatek vstupů a klesající poptávka. Podniky navíc stále limituje nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Spotřebitelé se domnívají, že jejich současná finanční situace, stejně jako celková hospodářská situace v České republice se zhoršuje, a že tento negativní trend bude pokračovat i v příštích měsících.
Více ZDE.

Vyhrabeme se z toho někdy?

Stát na sobě šetřit nehodlá. Výdaje v rozpočtu mají vzrůst o dalších 100 miliard korun. Česko se tak zadlužuje rekordní rychlostí - výdaje státu poprvé přesáhnou dva biliony korun. Komentář k tématu státní dluh ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.