logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Změny v zákoně o DPH

Co prosazují Podnikatelské odbory:
- snížení DPH obecně, především snížení či odpuštění DPH pro malé podniky a živnostníky,
- uvolnění podmínek pro ty, kdo se potřebují stát dobrovolným plátcem,
- zrušení institutu ručení za nespolehlivého plátce,
- zavedení odvodů DPH z inkasovaných plateb, nikoli z přijatých faktur.
Návrh zákona o DPH, který zvyšuje limit pro povinnou registraci k DPH na 2 000 000 Kč, míří do vnějšího připomínkového řízení.  O finální podobě zákona budou poslanci rozhodovat na podzim. 

Podporujeme požadavky malých zemědělců!

Proti změnám protestují agrobaroni – určitě jste si všimli, že jedním z protestujících byl minulý týden např. poslanec Faltýnek, který vystupoval v dresu Agrofertu. V té souvislosti připomínáme, že za chyby v zemědělských dotacích zaplatíme z našich daní pokutu 85 milionů korun! Jasný důkaz, že dotace jsou nesystémový nástroj, který křiví trh. Zvlášť když jsou poskytovány velkým korporacím. 

Je třeba pročistit legislativu týkající se podnikání

PODB usilují o zrušení některých zákonů. Chceme zrušit řadu podmínek a povinností, které stát zbytečně a nadmíru na podnikatele a živnostníky uvalil. Mimochodem víte, že jen základních podmínek, které musí podnikatel plnit, je cca 2000? Podmínky, které navrhujeme zrušit najdete ZDE.

Podnikatelé a stát by měli mít rovnocenný vztah. Nechceme vnímat stát jako svého nepřítele, ale tento postoj je nám vnucován, protože stát s námi jako nepřítel jedná.

Podnikání21

Pozor daně!

Využíváte daňového poradce? Pokud ano, pak nezapomeňte, že je potřeba podat nejpozději do 1.7. daňové přiznání. Týká se všech právnických a fyzických osob, které využívají služeb daňového poradce nebo mají povinný audit. 

Dobrá zpráva pro drobné podnikatele

Češi podporují lokální výrobce! Stále častěji zákazníci preferují utratit peníze u menších a lokálních výrobců než u velkých a nadnárodních firem. Vyplývá to z průzkumu (detailněji ZDE), který potvrzuje,kvalitu, stabilitu a odolnost lokálních obchodníků. 

Kolik zaplatíme za energie

Pomůže vláda podnikatelům? Zatím ministři hovoří o úsporném tarifu jen pro domácnosti. Podnikatelské odbory požadují, aby vláda prosadila koncepční změny, které pomohou všem občanům ČR. Zrušení emisních povolenek, odmítnutí kvazi zelené politiky EU, podpora jádra... Možností je celá řada, ale nejdůležitější je rychlost - vládo konej okamžitě!

 
footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.