logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 

Bábek píše Fialovi!

Otevřený dopis vyvolal nebývalý zájem. Do Zpravodaje se všechny vaše reakce nevejdou, tak jen stručné odpovědi na dva nejčastější dotazy. Reakci pana premiéra jsme do uzávěrky neobdrželi. S ODS, stejně jako se zástupci všech dalších parlamentních stran, jednáme. Celý text otevřeného dopisu předsedy PODB Radomila Bábka si můžete přečíst ZDE.

Navrhujeme změny ve prospěch drobného podnikání!

Program revitalizace podnikatelského prostředí. Připravili jsme seznam podmínek a povinností, které požadujeme zrušit. Navrhujeme cestu, jak snížit cenu energií, změnu zákona o DPH, dobrovolnost používání digitálních nástrojů, zrušení dotací do privátního sektoru a řadu dalších změn. Rozpracované body představil na videokonferenci předseda PODB Radomil Bábek – celý záznam ZDE.

Podnikatelské odbory děkují dárcům!

Finanční dar konkrétně zaslali: Marian Mixák, Petra Mutlová, Karla Nixová, Lenka Zábranská, Pavel Špůr, Drahoslava Homolková, Petr Eliáš, Tomáš Kadlas, Jan Kopička, Ingrid Šafářová, Martina Mikulášková, Ladislav Kubeček, Andrea Hájková, Pavel Mika, Tomáš Matějíček, Michaela Juřičková, Zbyněk Vondráček, Zdeněk Voleman, Marek Halady, Tomáš Botka, Robert Přáda, Petra Pavelková, Richard Topalov, Jitka Komárková, Jana Sapová, Marek Mužák, Jana Chmelařová, Tomáš Dořičák, Petr Smékal, Jan Kopička, Eliška Havelková, Veronika Čerňanská, Slavomír Šín, Jindřich Benda, Dana Janská, Jaromír Ocelka, Šárka Schindlerová, Pavla Kukalová, Kateřina Štěpánková, Zdeňka Přerovská, Vladislava Adamenková, Světluše Gazdošová, Marek Liba, Miroslav Chudoba. Jiřina Jesziková.
Děkujeme všem, kteří podporují práci Podnikatelských odborů prostřednictvím platformy darujme.cz. Moc si toho vážíme!


Podnikatelé a živnostníci jsou společenská třída, jež má opodstatněné místo ve společnosti. Podnikatelé a živnostníci mají svá práva a oprávněné potřeby.

Podnikání21

Zjednodušení, nebo další komplikace a povinnosti?

Paušální daň. Politici slibovali, že chystaná novelizace zákona bude pro podnikatele znamenat odstranění administrativy a minimalizaci zbytečných kontrol. Se změnami, které navrhují, přichází ale i nemilé překvapení. Podnikatel, který se přihlásí do paušálního režimu, bude muset vést evidenci příjmů, aby mohl vše doložit kontrolám, které přijdou – více ZDE,

Nejasná zpráva z Ministerstva vnitra.

Oceňujeme, že si vysocí státní úředníci udělali čas, ale na vyřešení toho, co trápí živnostníky a drobné podnikatele, nemají dostatek kompetencí. Slíbili, že Výzvu k legislativní činnosti ve věci zrušení povinnosti užívat pro komunikaci se státem výhradně datovou schránku a s ní spojené Memorandum PODB (k nalezení ZDE) předají ministru Rakušanovi. Je zjevné, že k vyřešení problémů je nutná politická vůle.

Problém a rada od právníka.

Kompenzační bonus. Mám dvě firmy (fyzická osoba a sro). V sro si jako jednatel vyplácím mzdu. Během covidu jsem měl vše zrušené, navíc jsem byl práce neschopný a dostal jsem minimální nemocenskou. Zažádal jsem si jako fyzická osoba o kompenzační bonus, který jsem dostal. Nyní mi přišel z Finančního úřadu dopis, že mám peníze za období od 12.3.2020 do 8.6.2020 vrátit. Co dělat?
Odpověď advokátní kanceláře Škára & Partners: dle zákona č. 159/2020 Sb., o kompenzačním bonusu je skutečně subjektem kompenzačního bonusu osoba samostatně výdělečně činná, avšak ne pokud je osoba současně účastna nemocenského pojištění jako zaměstnanec. Tedy v případě, že jste byl v předmětném období zaměstnán a pobíral mzdu, na kompenzační bonus nárok (dle uvedeného zákona) skutečně nemáte. Zákon č. 159/2020Sb., o kompenzačním bonusu stanovuje striktní formální podmínky, které musejí být naplněny – tedy ani fakt, že jste byl zaměstnán ve vlastní společnosti, na uvedený závěr nemá vliv. Zákon č. 159/2020 Sb. se týká období od 12. března do 8. června 2020.
 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.