logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PODNIKATELSKÉ ODBORY odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. POMOZTE CHRÁNIT ČESKÉ PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 10 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 500 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 300 Kc
 
Zpráva týdne

Vláda má nástroje, jak ovlivnit cenu energií

Plně podporujeme snahu vlády minimalizovat naši energetickou závislost na ruském agresorovi. Vláda ale musí přestat váhat a aktivně začít prosazovat plán na snížení cen, protože za jejich současnou výši nemůže jen válka. Některé jevy, které cenu zvyšují, může zásadním způsobem ovlivnit stát. Emisní povolenky, přeprodej přes energetickou burzu, taxonomie, green deal... 

Kdo chce vzkřísit EET

Elektronická evidence je mrtvý projekt, ale... V Poslanecké sněmovně se hlasování odkládá a ozývají se hlasy, že by mohla být zachována, a že by mohlo být její užívání dobrovolné. Nepřekvapuje, že to prosazují stejní lidé, kteří stáli u zrodu tohoto šmírovacího projektu (např. exnáměstkyně Ministerstva financí Simona Hornochová). Podnikatelské odbory zpracovaly důvody pro zrušení EET pro jednání s předsedou Rozpočtového výboru PSP Josefem Bernardem.

Digitalizace státu - 6 podmínek

Rychlá a násilná digitalizace (např. povinné datové schránky pro živnostníky) je totéž, jako EET. Pokud je občanovi vnucována povinnost používat digitální nástroje, budí to otázku cui bono, v čí prospěch? Předseda Radomil Bábek jednal na téma digitalizace s náměstkem ministra pro místní rozvoj Ondřejem Profatem. Na jedné straně vítáme, že vláda chce zjednodušit vztahy a komunikaci mezi státem a podnikatelem (živnostníkem). Na straně druhé jsme znepokojeni neblahými důsledky digitalních experimentů (tunelů?), které tu zanechaly předchozí vládní garnitury. Chystáme se na jednání s vicepremiérem  Bartošem.


Vláda není vrchnost, ale správce státu.
Stát není zaměstnavatelem podnikatelů a živnostníků.
Podnikání musí být na státu nezávislé.
Občan nemá sloužit státu, ale stát občanovi.
Zdrojem korupce jsou státní peníze a příčinou korupce je jejich špatná správa.
Podnikatelům musí být umožněno podílet se na řízení podnikatelského prostředí a rozhodování o podmínkách podnikání.

Podnikání21

Nezapomeňte na povinnost

2.5. je poslední den pro podání daně z příjmu v elektronické podobě. Ve stejný den musí OSVČ odevzdat přehledy pro zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení (týká se každého, kdo podával daňové přiznání do 1.dubna). V této souvislosti upozorňujeme i na změnu minimálních záloh. Na důchodové pojištění je to 2841 a pro pojištění zdravotní 2627 korun.

Ochrana osobních údajů

Cílem Podnikatelských odborů je zabránit tomu, aby stát v nadbytečném množství a rozsahu shromažďoval údaje o podnikatelích a podnikání. Chceme omezit zejména to, aby stát tyto informace dával k dispozici zcela bez omezení veřejně a anonymně - více zde. Zahájili jsme proto debatu, jejímž výsledkem by měla být změna zákona o veřejných rejstřících. „Domnívám se, že by mělo jít primárně o vládní iniciativu a proto jsme se obrátili na ministra vnitra. Nebude-li to možné, obrátíme se s tímto apelem přímo na poslance a senátory,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Jak se bránit inflaci

Inflace je definována jako míra, s níž klesá hodnota měny a v důsledku toho roste obecná úroveň cen zboží a služeb. Co může pomoci ochránit hodnotu investice? Jaká aktiva přinášejí výnos? jak se může obezřetný investor připravit? Pár tipů zde.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.