logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PODNIKATELSKÉ ODBORY odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. POMOZTE CHRÁNIT ČESKÉ PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 10 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 500 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 300 Kc
 
Zpráva týdne

Zbytečné povinnosti je třeba zrušit

Víte, že podmínek a povinností, které pro podnikatele ze zákonů vyplývají, je více než 2 000? Řada z nich je úplně zbytečných. Jen jejich administrace zabere spoustu času a komplikuje podnikání. Předseda Podnikatelských odborů na toto téma jednal s ministrem pro legislativu Šalamounem a předsedou parlamentního Rozpočtového výboru Bernardem. Dohodli jsme, že připravíme jejich seznam a zkusíme nepřehlednou byrokratickou džungli prosekat. 

Pozor na termíny odevzdání přehledů

Do 2.5. je třeba odevzdat přehledy sociálního a zdravotního pojištění. Prodlouženou lhůtu má ten, kdo podává daňové přiznání elektronicky po 1. dubnu a ten, kdo využívá služeb daňového poradce. Jak přehledy správně vyplnit a vyhnout se tak případným sankcím a pokutám? Zde a zde podrobný návod.

Pracovní kázeň zaměstnaců

V zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb.) sice pojem „pracovní kázeň“ nenajdete, přesto je na porušování povinností ze strany zaměstnance myšleno. Jaké druhy porušování zákon rozlišuje a jaké následky z toho může zaměstnavatel vyvodit? Co dělat, když zaměstnanec „pracovní kázeň“ porušuje?


Každou společnost tvoří řada různých prvků, skupin, tříd a profesních stavů. Jednou z největších společenských tříd či profesních stavů jsou podnikatelé a živnostníci. Jde navíc o skupinu, která má pro existenci státu zásadní důležitost.

Podnikání21

Podnikatelské odbory v kostce

Podnikatelské odbory jsou jediným zástupcem a zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu. Vznikly v únoru 2017 a v současnosti už mají 15 863 členů. Náš facebook sleduje 47 831 lidí. Naše cíle: omezit vliv státu na podníkání a narovnat podnikatelské prostředí ve prospěch malého podnikání.

Inflaci tlačí vzhůru ceny za energie

Podle dat Eurostatu má nejnižší míru inflace Malta (4,5 %), Francie (5,1 %) a Portugalsko (5,5 %). Naopak nejhůře je na tom Litva (15,6 %), Estonsko (14,8 %) a Česko (11,9 %). Podnikatele a živnostníky trápí zejména rostoucí ceny za energie. Podnikatelské odbory proto představily poslancům v několik bodech konkrétní plán, jak ceny snížit a co by podnikatelům v současné těžké době pomohlo.

Krizový plán při utažení plynových kohoutů

ČR má zásoby plynu asi na měsíc. Většina proudí plynovodem z Ruska. Jak by vypadal krizový plán, když by byly dodávky plynu omezeny? Podívejte se, do jaké odběrové skupiny spadá vaše firma (nebo domácnost) a kdy by mohlo být vaše podnikání případným odstřižením od plynu ohroženo. Více zde.
 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.