logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PODNIKATELSKÉ ODBORY odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. POMOZTE CHRÁNIT ČESKÉ PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 10 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 500 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 300 Kc
 
Zpráva týdne

Spolčení úředníků s IT lobby

Kvůli IT zakázkám byl pravomocně odsouzen náměstek MPSV a ředitel IT sekce.
Třetinu IT systému MF, který stál miliardu korun, vůbec nikdo nepoužívá.
Policie vyšetřuje exministra zemědělství a jeho tajemníka. Důvod? Úplatky za IT projekty.
Podnikatelské odbory odmítají, aby digitalizaci státní správy prováděli vládní úředníci, kteří jsou s dodavateli digitálních řešení spolčení. Odmítáme, aby byla digitalizace státní správy příležitostí pro zlodějny. Souhlasíte? Anketa na téma digitalizace - za vyplnění děkujeme! 

Ochrana osobních údajů

Vzpomínáte, jak se poslancům nelíbilo, když na internetu zveřejnili jejich soukromé adresy a jak žádali okamžité potrestání viníků?
Není pochyb o tom, že to byl čin nemravný a odsouzeníhodný. Jak je ale možné, že to, co se stalo poslancům, se permanentně děje podnikatelům a živnostníkům? Stát jejich osobní, a to i ty nejcitlivější, údaje nechrání! Naopak, jsou veřejně a anonymně komukoliv k dispozici. Podnikatelské odbory vyzývají k zahájení diskuse o změně zákona o veřejných rejstřících. Obrátili jsme se  i na ministra vnitra Rakušana, kterému připomínáme, že nám zatím žádná jeho odpověď ani reakce nedorazila. 

Požadujeme změny v zákoně o DPH

Univerzální daň, jak bývá daň z přidané hodnoty označována, musí být předvidatelná, transparentní a zejména jednoduchá. Podnikatelské odbory žádají:
Snížení či odpuštění DPH pro malé podniky a živnostníky.
Zvýšení limitu pro povinnost stát se plátcem DPH.
Uvolnění podmínek pro ty, kdo se potřebují, či chtějí, dobrovolným plátcem stát.
Zrušení povinnosti podávat kontrolní hlášení pro subjekty s ročním obratem do 300 mil. korun.
Zrušení institutu ručení za nespolehlivého plátce.
Zavedení odvodů DPH z inkasovaných plateb, nikoli z přijatých faktur.


Zájmy levicové politiky a korporátního podnikání napojeného na stát jdou proti principu svobodného podnikání. Jednání státu vychází vstříc několika desítkám, možná malým stovkám korporací a v jejich zájmu potlačuje práva a zájmy 99 % všech ostatních podnikatelských subjektů. Část politického spektra podporovaná mnoha vysokými státními úředníky se snaží výrazně posílit moc státu. Omezují svobodu podnikání, vrší příkazy a zákazy, vymýšlejí pro podnikatele stále nové povinnosti. Dostávají podnikání pod stálou hrozbu kontrol a sankcí a kriminalizují je. Mocenskému chování a tlaku státu by se měly postavit podnikatelské spolky.

Podnikání21

Pozor na pokuty

Blíží se termín odevzdání přehledů pro „sociálku“ a zdravotní pojišťovnu. Nejzazší termín je 2.května (platí pro každého, kdo odevzdal daňové přiznání v papírové podobě). Při nesplnění této povinnosti hrozí nemalé pokuty. Za pozdní dodání nebo nedodání přehledu až 50 000 korun! Více zde

Očima expertů

Jak je na tom česká ekonomika? Budou podnikatelé potřebovat další kompenzace? Kde najde vláda slibované úspory v desítkách miliard korun? Kolik budou stát nečekané náklady spojené s Ruskou agresí a uprchlickou krizí? Přijdou vyšší daně? Odpovídají přední ekonomičtí odboríci.

Chystané změny v zákoně na ochranu spotřebitele

Obchodníci budou nově muset u zboží ve slevě uvádět nejnižší cenu, za kterou ho prodávali před poskytnutím slevy. Zakázány budou falešné spotřebitelské recenze na internetu. U nevyžádaných podomních prodejů budou moci kupující od smlouvy odstoupit do 30 dní. Více o vládním návrhu novely, která míří do poslanecké sněmovny, zde.. 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.