logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PODNIKATELSKÉ ODBORY odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. POMOZTE CHRÁNIT ČESKÉ PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 10 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 500 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 300 Kc
 
Zpráva týdne

Zasedal Hospodářský výbor

Ministr Síkela seznámil poslance Hospodářského výboru s plánem transformace energetiky (zvukový záznam zde). Bohužel v něm chybí to podstatné - jak snížit občanům/podnikatelům cenu za energie! Radomil Bábek v Poslanecké sněmovně představil konkrétní plán:
- stop pro emisní povolenky,
- stop pro tzv. zelenou politiku,
- stop pro finanční podporu elektromobilty,
- naše energie za naše ceny (nikoli za ty německé).
Požádali jsme ministra Síkelu o schůzku, kde chceme (nejen) o těchto návrzích jednat.

Digitalizace - nový formulář, nové povinnosti

Nový tiskopis České správy sociálního zabezpečení lze podat jen elektronicky! Od 1.4. musí zaměstnavatelé používat při nástupu zaměstnance do zaměstnání jen elektronicky upravený formulář (zakládající účast na nemocenském pojištění). Prý to ulehčí práci úředníkům, zda to pomůže podnikatelům se neví. V této souvislosti připomínáme, že za pletichy při digitalizaci byli odsouzeni dva vysocí úředníci Ministerstva práce a sociálních věcí - shodou náhod za digitalizaci jiného systému správy sociálního zabezpečení. Policie škodu, kterou způsobili, odhadla na půl miliardy korun... 

Dobrá a strašidelná zpráva

Dobrá zpráva. Podnikatelé, kterým vláda na podzim (kvůli Covidu) zavřela provozovny a zakázala pracovat, mohou podat žádost o kompenzace.
Strašidelná zpráva. Příprava formuláře na podání žádosti trvala vládním úředníkům 4 měsíce! O tom, kdy dostanou (ti šťastnější) peníze na účet, se neví vůbec nic. Co by asi říkal úředník, když by na výplatu čekal třeba půl roku?


Stát od nás chce vybírat stále více peněz, aby jich stále více mohl přerozdělovat, a přitom nám poskytuje stále méně služeb.
Stát vyvíjí tlak na malé podnikatele a živnostníky, a přitom silně podporuje podnikání největších firem.
Stát přestal podnikatelům poskytovat servis a místo toho jen přikazuje a zakazuje.

Podnikání21

Průzkum podnikatelských nálad

Obecně podnikatelé napříč spektrem očekávají další růst cen. Část průmyslových firem zhoršuje svůj výhled do budoucna, ve službách jsou podnikatelé optimističtější. Očekávaný zvýšený cestovní ruch by měl přinést růst poptávky nejen v gastro segmentu. Více v aktuálním průzkumu.

Jednáme s politiky

Změna přístupu státu k živnostníkům a drobným podnikatelům. Jinými slovy revitalizace podnikatelského prostředí. Právě tento plán Podnikatelské odbory postupně představují poslancům a senátorům. Tento týden se předseda Radomil Bábek sešel se senátorem Tomášem Goláněm.

Jak vyzrát na inflaci

Inflace v ČR - je nejvyšší od devadesátých let - tvrdě dopadá na občany/podnikatele. Cena peněz klesá - jak ochránit úspory? Vyžaduje mimořádná situace i mimořádné řešení? Když investovat, tak jak? Zde několik rad od profesionálů.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.