logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

UŽ JE NÁM 5 LET! odkaz

Podnikatelské odbory už pět let bojují za narovnání podnikatelského prostředí pro živnostníky a malé podnikatele. Máme úspěchy za sebou a ještě více před sebou. PODPOŘTE NÁS!

DAROVAT

darovat 555 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 5 555 Kc
 
Zpráva týdne

Podivná digitalizace

Na digitalizaci státní správy mají jít další desítky miliard korun. Nikdo vůbec nepřemýšlí o tom, že by digitalizace měla ulehčit život občanům/podnikatelům. Nikdo s nikým nic nekonzultuje. Slyšíme jen, jak tahle "digitalizace" pomůže úředníkům. Příklad z Ministerstva financí ukazuje, jak taková digitalizace "funguje". Ministerstvo nakoupilo IT systém skoro za miliardu. Celou třetinu tohoto systému vůbec nepoužívá. Takovou digitalizaci opravdu nikdo nepotřebuje!

Daňové přiznání

Čas na podání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2021 se rychle krátí. Posledním možným dnem pro podání v papírové podobě je pátek 1. dubna. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. Pokud podáváte přiznání elektronicky, je lhůta o měsíc delší. Pozor - kontrola na účetnictví či daňovou evidenci může přijít do tří let od konce lhůty pro podání daňového přiznání.

Dopady války

Téměř tři čtvrtiny českých podniků pocítí negativní dopad válečného konfliktu na Ukrajině. Pracovní místa plánují ukrajinským uprchlíkům nabídnout více než dvě třetiny výrobních firem. Podle více než poloviny personalistů by ukrajinští občané mohli pomoci firmám zaplnit pozice, které se dlouhodobě nedařilo obsadit. Více zde.

Jednání státu vychází vstříc několika desítkám, možná malým stovkám korporací a v jejich zájmu potlačuje práva a zájmy 99 % všech ostatních podnikatelských subjektů. Část politického spektra podporovaná mnoha vysokými státními úředníky se snaží výrazně posílit moc státu. Omezují svobodu podnikání, vrší příkazy a zákazy, vymýšlejí pro podnikatele stále nové povinnosti. Dostávají podnikání pod stálou hrozbu kontrol a sankcí a kriminalizují je.

Podnikání21

Pomoc pro dopravce

Vláda rozhodla o zrušení záloh na silniční daň pro všechny dopravce. Zároveň pro ně platí odklad DPH. Důvodem je snaha kabinetu zmírnit dopad vysokých cen pohonných hmot. Zrušení záloh se děje automaticky, o odklad DPH je nutné požádat. Pomůže to? Odpovídá předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Podvody na trhu s energiemi

Česká obchodní inspekce vloni uskutečnila kontrolní akce zaměřené na nabídku a poskytování služeb souvisejících s uzavíráním smluv o dodávkách energií. Inspektoři zjistili porušení právních předpisů téměř v 80 procentech případů. Nejčastěji se zprostředkovatelé prodeje energií dopouštěli klamavých a nekalých obchodních praktik.

Podnikatelské odbory v kostce

Celkem máme 15 854 členů.
Náš facebook sleduje 47 661 lidí.
Nejúspěšnější video  minulého týden má 242 likes a 135 sdílení.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.