logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

UŽ JE NÁM 5 LET! odkaz

Podnikatelské odbory už pět let bojují za narovnání podnikatelského prostředí pro živnostníky a malé podnikatele. Máme úspěchy za sebou a ještě více před sebou. PODPOŘTE NÁS!

DAROVAT

darovat 555 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 5 555 Kc
 
Zpráva týdne

Digitální smršť

Digitalizace státní správy stála už 100 miliard korun z našich daní a výsledek? ČR je téměř nejhorší země v míře on-line kontaktu mezi orgány veřejné moci a občanem. Jinými slovy máme tu cca 5 000 IT systémů, které spolu vzájemně nekomunikují a občanům/podnikatelům v ničem nepomáhají. Vypadá to, že si z digitalizace státní správy udělali někteří úředníci, politici a pár IT firem bezva kšeft. A teď má prý přijít další digitální smršť. Nebude to spíš zase čerpadlo na miliardy, které přinese živnostníkům jen nové náklady, podmínky a hrozby?

Ochrana osobních údajů

Podnikatelské odbory odsoudily nedávné zveřejní soukromých adres poslanců. Jedním dechem jsme však připomněli, že to, co se stalo poslancům, se permanentně děje podnikatelům a živnostníkům. Ti jsou jediným segmentem společnosti, jejichž osobní, a to ty nejcitlivější údaje, stát nejenže nechrání, ale naopak veřejně a anonymně dává k dispozici komukoliv. Chceme to změnit a proto jsme vyzvali k jednání ministra vnitra Víta Rakušana. 

Kompenzační bonus

Citujeme z dopisu: „V poslední době finanční úřady opět obvolávají ty, co si požádali o kompenzační bonus. Máte s takovým postupem FÚ nějaké zkušenosti? Mají  živnostníci žádosti o bonus stáhnout? Nebo mají počkat na  písemnou zamítavou odpověď?“
Podle právníků je takový postup FÚ nezákonný. Jak se bránit? Advokátní kancelář Škára & Partners pro vás zpracovala manuál.


Podle podnikatelů jsou zaměstnanci a zaměstnavatelé na jedné lodi. Jedněm se může dařit jen tehdy, daří-li se i druhým, a obráceně. Podnikatelé si váží svých zaměstnanců a chtějí společně s nimi pracovat na prosperitě firem. Bohužel, politici, kteří chtějí budovat silný stát, vráží klín mezi podnikatele a zaměstnance, snaží se vyvolávat nepřátelství zaměstnanců k podnikatelům. Často nepřiměřená ochrana zaměstnanců činí jejich pozici vůči zaměstnavatelům přehnaně silnou a podnikatelé se v mnoha případech stávají rukojmími zaměstnaneckého vztahu.

Podnikání21

Blíží se termín daňového přiznání

Na odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů je nejvyšší čas. Připomeňme to nejdůležitější. Přiznání jsou OSVČ ze zákona povinny podat do 1. dubna 2022. Ti, kdo přiznávají daně elektronicky, mají čas do 2. května.

Otázka pro předsedu Podnikatelských odborů

Ruská agresivní válka bude mít dopad i na podnikatele. Jak se, kromě vyšších cen, válka projeví v českém podnikání? Jaký dopad bude mít na živnostníky a drobné podnikatele? Zde odpověď předsedy Podnikatelských odborů.

Zaměstnávání uprchlíků z Ukrajiny

Řada živnostníků a podnikatelů se snaží uprchlíkům před ruskou agresí pomáhat - děkujeme. Řada uprchlíků již hledá (či v nejbližších dnech bude hledat) zaměstnání. Jaká jsou pravidla pro zaměstnavatele (a co vše je v tomto případě povinen dodržet) najdete zde.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.