logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Digitalizace - citujeme z dopisu

Trápí mě arogantní přístup státu ke skupině starších OSVČ. Jedná se o nekompromisní vynucování elektronické komunikace s úřady veřejné správy. Vybrala jsem jedinou, která pro mě přicházela v úvahu - moje ID. Pomáhal mi s tím manžel (mimochodem je JUDr. Ing.), ale ani jemu se nepodařilo mi pomoci, abych se prostřednictvím ID dostala do kontaktu s veřejnou správou. To si stát myslí, že bude starší živnostníky takto šikanovat a ponižovat? A další ránou pro mě bylo, že od ledna 2023 se bude povinně každému živnostníkovi zřizovat datová schránka. Osobně považuji tento striktní a arogantní přístup úřadů za nepřijatelný. Poslala jsem stížnost v této věci ministru financí a také ministru průmyslu a obchodu. Pochybuji, že mi někdo odpoví, ale cítím, že jsem to musela udělat. Pro nás živnostníky seniory, kterým chce stát ke stáří pořádně znepříjemnit život. 

Digitalizace ano, ale za splnění několika podmínek

1. Vždy především ve prospěch občana a pro jeho komfort.
2. Používání digitální nástrojů musí být pro občana vždy dobrovolné.
3. Občan, i ten podnikající(!), musí mít zákonem zaručeno právo žít bez IT, bez smartphonu a bez internetového připojení.
Zejména platí, že nikdo nepotřebuje digitalizaci, která bude stát další stovky miliard, přinese nové povinnosti a komplikace podnikatelům a uleví jen úředníkům. Více zde.

Konec EET na dosah

EET mělo přinést desítky miliard do státní pokladny a ulevit byrokracii. Nic z toho se nestalo, naopak se potvrdily nejčernější obavy Podnikatelských odborů (jediná profesní organizace, která EET od počátku kritizovala). EET peníze nepřináší skoro žádné, zvýšila se díky němu byrokracie, vzrostl počet úředníků a stát zejména na drobné podnikatele a živnostníky poslal stovky tisíc šikanózních kontrol. Kolik kontrol poslal stát na ty největší šíbry? Díky jejich daňovým únikům odtéká do rájů každoročně minimálně 10 miliard korun. Vyplývá to alespoň z odhadu akademiků Univerzity Karlovy.


Stát od nás chce vybírat stále více peněz, aby jich stále více mohl přerozdělovat, a přitom nám poskytuje stále méně služeb.
Stát vyvíjí tlak na malé podnikatele a živnostníky, a přitom silně podporuje podnikání největších firem.
Stát přestal podnikatelům poskytovat servis a místo toho jen přikazuje a zakazuje.
Stát se chová, jako by byl zaměstnavatelem podnikatelů a živnostníků.

Podnikání21

Není ztráta jako ztráta

Nikomu to nepřejeme, ale může se to stát. Podnikatel se dostane do ztráty. Jinými slovy náklady převýší výnosy z jeho podnikání. Ztráta může být účetní, nebo daňová. Jak s takovou ztrátou zacházet? Jak správně postupovat? Jak neprodělat na daních? Našli jsme pro vás pár návodů a rad.

Nejsledovanější video tohoto týdne

Téměř 40 000 zhlédnutí, více než 450 likes a 300 sdílení. A to vše během několika málo dnů. I tak se projevuje síla našeho facebooku.

Válka, sankce a jejich případný ekonomický dopad

Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu. Z Ruska k nám směřují 3 % z celkových českých dovozů. To představuje 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % HDP v případě dovozu. Česká ekonomika je ale zranitelná ve velké expozici vůči odebírání energií. Z Ruska dovážíme prakticky všechen plyn a necelou třetinu ropy. Na druhou stranu máme prozatím slušné rezervy. Celá analýza zde.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.