logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Osuzujeme ruskou agresi

Válka, kterou rozpoutalo Rusko vzbudila obrovskou vlnu solidarity. Oceňujeme, že v řadách Podnikatelských odborů je mnoho těch, kteří už pomáhají. Zároveň je i nemálo těch, kteří by rádi pomohli. Upozorňujeme na šmejdy, kteří neváhají zneužít válečný konflikt – pozor na podvodníky a falešné charity! Více zde a zde.

Daně

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů za rok 2021 končí v pátek 1. dubna 2022.
Kdo podá přiznání online, získává o měsíc delší základní lhůtu – přibylo několik možností, jak tuto daň elektronicky podat.
Více o dani z příjmů zde.

Berňák jedná protizákonně

Zdá se, že Finanční správa i nadále sabotuje vyplácení kompenzačního bonusu. Obrátila se na nás řada podnikatelů s tím, že je na ně vyvíjen nátlak, aby svůj oprávněný nárok stáhli. Podle zástupců Komory daňových poradců se jedná o nezákonný postup finanční správy, který hrubým způsobem porušuje práva poplatníků. Očekáváme okamžité zjednání nápravy! Rada z ministerstva - aby se žadatelé, kterým byla žádost zamítnuta, odvolali – opravdu nestačí.


Veřejnost, to jsou naši zákazníci. Už z podstaty toho je zájmem podnikatelů, aby nás veřejnost vnímala co nejlépe. Obraz podnikatelů a podnikání u veřejnosti ovšem cíleně kazí někteří politici a vysocí úředníci. Podnikatele špiní, pomlouvají a dehonestují. Hrají na strunu závisti, zášti a zloby a vyvolávají znovu ducha třídní nenávisti. Tím narušují vztah veřejnosti k podnikatelům, a to se pak jen pracně daří napravovat.

Podnikání21

Platí právo žít offline život

Digitalizace v podání státu – vše ve prospěch úředníků, občan (podnikatel) se musí přizpůsobit. Tahle praxe je nepřípustná. Podnikatelské odbory budou v rámci digitalizace státu prosazovat dobrovolnost – platí právo žít offline život.
O komplikacích a diskomfortu – citujeme z dopisu naší členky:
„Patřím mezi ty zoufalé živnostníky, kteří si právě moc nerozumí s výpočetní technikou.  Používám počítač jen jako psací stroj, nemám chytrý telefon a nevyznám se ve všech složitostech, které po mně stát vyžaduje. Poznámka, že on-line komunikace je jednodušší mi připadá směšná a nejapná. Pro úřad možná, pro občany nikoliv. A tak se ptám, proč je přístup státu k občanům v těchto věcech takto striktní, až nepřátelský? Proč nedá lidem svobodu, aby ti, kterým dělá e-komunikace opravdu vážné potíže a zažívají při tom jen spoustu stresu, si mohli ponechat klasický způsob, který jim nečiní potíže?“

Trváme na zrušení EET

Vláda slíbila zrušení EET. Zákon ale pořád platí a navíc se objevují hlasy, které volají po jeho zachování. Jsou to nejen výrobci a dodavatelé zařízení, ale i zaměstnanecké odbory, Hospodářská komora i velké firmy a obchodní řetězce. Pět let za zrušení EET bojujeme a žádáme vládu, aby neprodleně rozhodla. 

Krátce o nás

Podnikatelské odbory sdružují 15 842 členů. Náš facebook sleduje 47 667 lidí. Nejsledovanější video za poslední 3 měsíce zhlédlo 2,1 milionu uživatelů. 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.