logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Když digitalizace přináší jen větší komplikace

Čekáte, že vám správa sociálního zabezpečení pošle, tak jako každý rok, přehled o platbách? Smůla. Potřebné informace jsou dostupné už jen on-line. Pro řadu zejména těch nejmenších podnikatelů to znamená další administrativní zatížení se zřízením Identity občana nebo datové schránky. Navíc vše probíhá v tichosti, skoro v utajení. Státe prober se!

Rychlejší by byl i šnek

Od 1. března je možné žádat o kompenzace za zrušené adventní trhy. Státu to trvalo neuvěřitelné 3 měsíce! Kdy dorazí pomoc na účty nikdo netuší. Stánkaři, co na to říkáte?

Ochrana osobních údajů

Adresa bydliště, datum narození či dokonce rodné číslo – račte si posloužit. Chcete vědět, jaké firmy má podnikatel, jak se jim finančně daří a jaký mají majetek? Nic jednoduššího. Chcete vědět, jak vypadá dům, v kterém bydlí podnikatel? To vám při zadání adresy prozradí Google. A dozvíte se i kdo žije v sousedství. Tohle anonymní šmírování je potřeba změnit!


Nám, podnikatelům a živnostníkům, není sdružování vrozeno. Jsme z podstaty spíše individualisté, rádi si o věcech rozhodujeme sami a nemáme mnoho chuti být organizováni. Fakt, že jsme se rozhodli spojovat a vytvářet spolky nebo dokonce “spolek spolků“, jakým jsou Podnikatelské odbory, je důkazem toho, že tlak státu na podnikání překročil míru snesitelnosti.

Podnikání21

Hájit práva podnikatelů, válce navzdory

Podnikatelské odbory podpoří každé opatření, které vrátí Rusy zpět na jejich území a které zastaví jejich agresivitu. Válka ale nesmí být záminkou odkladu jednání o zlepšení postavení malých podnikatelů a živnostníků ve společnosti. Více zde.

Jak správně účtovat daně z příjmů ze závislé činnosti

Vyúčtování podává zaměstnavatel nejpozději do 1. 3. 2022 v případě podání v listinné formě. V případě elektronického podání je čas do 21.března. Kdo do okruhu spadá? Jak správně postupovat? Našli jsme pro vás pár příkladů a rad

Pár čísel

47 669 lidí leduje náš facebook
15 835 přesně tolik členů Podnikatelské odbory sdružují

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.