logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Opatrný optimismus po jednání na ministerstvu zdravotnictví

Na oficiální schůzce našeho předsedy s náměstkem ministra zdravotnictví Josefem Pavlovicem padl veřejný slib. Podnikatelské odbory budou přizvány do pracovní skupiny. Je to poprvé, kdy by mohl jasně zaznít hlas českých podnikatelů a živnostníků již při přípravě případných opatření, která mají bezprostřední dopad na podnikání v naší zemi. Věříme, že nezůstane jen u slov a slibů. 

Požadujeme konec anonymního lustrování podnikatelů

Podnikatelské odbory odsuzují veřejné publikování soukromých adres poslanců. Právo na soukromí je jeden z pilířů svobodné společnosti. Zároveň upozorňujeme, že veřejně a anonymně dostupné jsou i soukromé adresy podnikatelů a živnostníků. Veřejně dostupná jsou i jejich data narození, rodná čísla, informace o jejich firmách a financích. O možné zneužitelnosti těchto dat není žádná pochybnost. Podnikatelské odbory budou iniciovat příslušné změny v zákoně o veřejných rejstřících. Možnost anonymně prohlížet naše osobní údaje musí skončit. 

Komentujeme státní rozpočet

Potřebná a nutná je zásadní reforma veřejných financí. Je třeba zrušit či alespoň změnit desítky zákonů, zrušit či sloučit některé zbytečné státní instituce, snížit míru státních regulací a byrokracie. Podnikatelské odbory si uvědomují, že manévrovací prostor neumožňuje rychlé vyskočení z dluhového toboganu, který sestrojila předchozí vládní garnitura. Současně připomínáme, že služby, které stát poskytuje, se v posledních letech nijak výrazně neměnily, ani nezlepšily. Rozdíl je jen v tom, že na ně stát letos potřebuje o 340 miliard víc, než v roce 2019. Více zde.

Negativní jevy, které ovlivňují úpodnikání

Extrémně narůstá regulace.
Politici a státní úředníci zvyšují svou moc.
Podnikání se dostává pod kontrolu státu.
Stát stále více přenáší svou práci a odpovědnost na podnikatele.
Mění se společenské role – stát se chová jako nadřízená složka podnikatelů, stát se chová, jako by byl jejich zaměstnavatelem.
Vzniká rizikové prostředí hrozeb a kriminalizace podnikatelů.
Stále přibývá těch, které musíme živit – úřadů a úředníků.
Mnozí politici a vysocí úředníci vyvolávají cíleně zlobu až nenávist části nepodnikající veřejnosti vůči podnikatelům a živnostníkům.

Podnikání21

Oznámení výboru Podnikatelských odborů

Do výboru byl kooptován pan Michal Dvouletý, člen Podnikatelských odborů, a zároveň byl zvolen místopředsedou výboru. Věříme, že jeho dosavadní zkušenosti a poznatky z podnikání i z parlamentní práce přinesou mnoho pozitivních nápadů a řešení. Předseda Bábek očekává, že pan Dvouletý bude velkou posilou pro práci Podnikatelských odborů. O potvrzení členství pana Dvouletého ve výboru bude požádána valná hromada při jejím nejbližším konání.

Statistický přehled

Náš facebook sleduje 47 600 lidí.
Počet členů se rozrostl na 15 831.
Webová statistika tento měsíc: 2500 zobrazení a 1500 unikátních návštěv.

Bajka o kvalitní státní správě

Aplikace Finančního úřadu, která moc dobře nefunguje, stojí dańové poplatníky každý rok cca 100 milionů korun. I na tomhle příkladu lze charakterizovat „kvalitu“ práce státní správy. Podnikatelské odbory dlouhodobě upozorňují na základní problémy. Státní správa je zbytnělá a zkostnatělá. Úředníci nemají žádnou odpovědnost. Nadbytečné a mnohdy duplicitní podmínky zatěžují a dusí podnikatele...
Požadujeme zmenšení množství povinností, které se na nás valí. Požadujeme stejný metr pro podnikatele a pro úředníky. Požadujeme snížení počtu úřadů a důslednou kontrolu kvality jejich práce. 

Smutná kovidová bilance

Manipulace s fakty. Strašení čísly. Matení veřejnosti. Rozvracení společnosti. To je tristní výsledek takzvaného boje politiků proti epidemii. Shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější, co zaznělo v pořadu Máte slovo. Mimochodem je to nejúspěšnější video na našem facebooku v tomto týdnu: Téměř 80 000 zhlédnutí, více než 3 000 likes a 2 700 sdílení.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.