logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Bajka o nutnosti pandemického zákona

K čemu zákon, když je kvůli jeho vzniku potřeba během pár dní 3x zcela změnit argumentaci a vyhrožovat?
1) Nejdříve - pandemický zákon je ideální a nemá žádnou chybu.
2) O pár dní později - pandemický zákon má chyby, alespoň ty největší odstraníme.
3) A nakonec - pandemický zákon je špatný, ale když nebude schválen, tak vyhlásíme nouzový stav a v cizině vám nebudou uznávat žádný certifikát.
Po zamítnutí v Senátu se novela tzv. pandemického zákona vrací zpět do sněmovny. Poslancům vzkazujeme – žádný Lex Covid není potřeba!

Konec EET na dosah

Podnikatelské odbory dostaly k připomínkám zákon o konci EET. Žádné připomínky nemáme a vládě děkujeme, že plní svůj slib.
Připomínáme pár důvodů, proč je správné ukončení EET:
- vše bylo namířené jen proti těm nejmenším. Na ně stát vyslal (i na základě udání) 250 000 kontrol, velkých se kontroly prakticky netýkaly,
- nikdy nebylo cílem narovnat podnikatelského prostředí. Pokud někde jsou daňové úniky, tak na straně velkých velké a na straně malých malé,
- díky administrativní zátěži a technické náročnosti to (zejména na venkově) přineslo konec pro řadu nejmenších provozoven.

Kritizujeme stotisícové odměny pro úředníky

Na jedné straně jsou živnostníci a podnikatelé, kteří  přišli o zisky a stát na ně poslal kontrolu a policii. Na straně druhé nejvyšší ministerští úředníci, kteří zavírání provozoven organizovali a stát jim poslal stotisícové odměny. Jsme na jedné lodi? Nebo platí, že je někdo rovný a někdo rovnější?. Zásadně odmítáme tenhle mejdan státní správy, který zařídila Babišova vláda a chceme věřit, že se tohle brzy změní.

Bránit se státní zvůli není snadné

Skoro dva roky vláda zakazuje a omezuje podnikání. Skoro dva roky vláda vydává likvidační opatření. Řada živnostníků a drobných podnikatelů se raději brutálnímu nátlaku státní mašinerie podřídila. A pak byli ti, kteří se tlaku otevřeně postavili a začali bránit své živobytí a práva. Vážíme si všech, kteří se nebáli. Děkujeme všem, kteří se nedali. Soudy jasně ukázaly, že byli celou dobu v právu. Milý státe, milá vládo, co takhle se alespoň omluvit za způsobené ústrky a křivdy?

Pozor na podvodníky

Nově internetoví lumpové využívají logo Finanční správy! Podvržená zpráva avizuje došlou platbu z Finančního úřadu na účet ve snaze získat osobní citlivé bankovní údaje. Jedná se o podvod a úřad důrazně doporučuje NEKLIKAT na tlačítko VÝPLATA. Před phishingovými útoky, které jsou v poslední době stále častější, varují i banky. Experti na kyberbezpečnost doporučují neznámé a podezřelé e-maily (zejména jejich přílohy)  neotvírat a raději rovnou smazat.

Stát tomu říká pomoc a podpora 

V řadě případů to znamená další vrásky na čele podnikatelů. Pokud jste měli  štěstí a prošli sítem COVID programů, tak z toho musíte zaplatit daň. Z kompenzačního bonusu se sice daň neplatí, ale je nutné vrátit státu nemalou část zpět v podobě platby na sociální a zdravotní pojištění. Mnohým to navíc způsobí další komplikace při uplatnění daňové slevy na manžela nebo manželku. Kde zůstal zdravý rozum?

Podnikatelské odbory děkují

Již téměř pět let je naším spolehlivým partnerem advokátní kancelář Škára & Partners. Hledají cesty i tam, kudy se v českém právu ještě nikdo nevydal – s cílem vytvářet účinná řešení. Připravují pro nás bezplatně analýzy a komentáře k chystané legislativě i podklady pro jednání, která pomáhají zmírnit dopady nových nařízení a zákonů na drobné podnikatele a živnostníky.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.