logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Tečka dostala tečku

Podnikatelské odbory od samého počátku odmítaly a kritizovaly povinnost kontrolovat zdravotní stav klientů a zákazníků. Např. zde či zde. Kabinet Petra Fialy ke zrušení tohoto opatření našel odvahu až po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a nesmyslná povinnost končí 9.2. Otázkou  zůstává proč to nešlo zrušit dříve a bylo třeba čekat ještě týden potom, co soud rozhodl. Navíc nikde nezaznělo slovo omluva, nikde nezaznělo nic o odškodnění poškozených. Upozornujeme, že rozhodnutí soudu otevírá cestu k žalobám.. 

Boj o pandemický zákon se posouvá do Senátu

Vládní koalice prosadila ve sněmovně novelu tzv. pandemického zákona. Vládu (a její poslance) nezajímaly argumenty. Šlo jen o to, aby byl lex covid rychle prosazen. Proč? Vždyť je to zcela zbytečná norma, která neúměrně zvyšuje pravomoc několika úředníků, státních zaměstnanců a politiků. Co nás čeká dál? Nevzdáváme to. Předáme naše výhrady senátorům s žádostí, aby tento cizorodý prvek z naší legislativy odstranili. 

Kompenzace pro poškozené podnikatele

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce jednat o kompenzacích pro poškozené podnikatele s profesními svazy. Podnikatelské odbory jsou připravené - máme návrhy i řešení. Kompenzace, které vláda ještě neschválila, by měly být určeny poprvé zejména pro ty nejmenší. Konkrétně pro prodejce a organizátory vánočních trhů, podnikatele v cateringu a cestovním ruchu, provozovatele restaurací, klubů a organizátory kulturních a sportovních akcí.


Podnikatelské odbory nemají, narozdíl od jiných spolků, členské poplatky. Naše práce je podporována ze sponzorských darů a drobných příspěvků dobrovolníků. Děkujeme všem dárkyním a dárcům, kteří v lednu podpořili naše projekty. Moc si toho vážíme!

Konkrétně děkujeme: Vladislavě Adamenkové, Jindřichu Bendovi, Tomáši Botkovi, Boleslavu Buzkovi, Tomáši Dořičákovi, Světluši Gazdošové, Andrei Hájkové, Markovi Haladymu, Drahoslavě Homolkové, Janě Chmelařové, Miroslavu Chudobovi, Michaele Juřičkové, Jitce Komárkové, Markovi Libovi, Olze Maříkové, Tomáši Matějíčkovi, Pavlu Mikovi, Martině Mikuláškové, Markovi Mužákovi, Karle Nixové, Jaromíru Ocelkovi, Petře Pavelkové, Robertu Přádovi, Janě Sapové, Šárce Schindlerové, Petru Smékalovi, Davidu Struppovi, Ingrid Šafářové, Kateřině Štěpánkové, Richardu Topalovi, Zdeňkovi Volemanovi, Zbyňku Vondráčkovi.

K rodině dárců se můžete přidat i vy např. zde

Pár věci, které je dobré znát před podáním daňového přiznání

Co a do kdy je nutné zaplatit. Jak se změnila sleva na poplatníka. Za jakých podmínek je možné odečíst platby za penzijní a životní pojištění. Jaká dary snižují daňový základ. Nejčastější otázky a odpovědi, které se týkají daně z příjmu. 

Zápočet pohledávek a závazků očima expertů

Zákon rozlišuje tzv. způsobilé a nezpůsobilé pohledávky. Způsobilé jsou takové, které lze uplatnit před soudem. Nezpůsobilé jsou nejisté či neurčité k započtení a to vzbuzuje řadu problémů i v odborných kruzích. Našli jsme pro vás pár příkladů, jak se v praxi vyhnout chybám. 

Podnikatelské odbory v lednu 2022

Publikovali jsme 21 původních textů, zaslali jsme otevřený dopis a několik výzev poslancům a členům vlády.
Přijali jsme 154 nových členů a celkem nás je již 15 816.
Náš facebook sleduje 47 525 lidí
 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.