logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Novela Pandemického zákona je nežádoucí

Zdůvodnění jsme poslali členům vlády a poslancům.
- podnikatelé by na základě vyhlášených omezení neměli nijak zaručenou náhradu skutečných škod, které by jim vznikly
- nevolení úředníci a zaměstnanci krajských hygien by mohli bez řádného odůvodnění a bez vazby na veřejnou kontrolu kdykoli vyhlašovat omezení z důvodu Covid-19
- platnost předkládané novely, byť není koncipována jako obecně univerzálně použitelná, není nijak časově ohraničena
- nová legislativa, která se týká každého občana, je přijímána, stejně jako původní předloha, pod časovým tlakem, bez obecného konsensu a široké celospolečenské diskuze

Šéfka berňáku končí

Reignaci podala krátce poté, co se "provalilo", že finanční úřad nezákonně zdržuje a komplikuje vyplácení kompenzačních bonusů. I my jsme zaznamenali desítky upozornění od poškozených podnikatelů.. Nyní to vypadá, že karta se začíná obracet. Po oznámení rezignace by měl berňák již bez problémů kompenzační bonus vyplácet.

Pozor na daňovou povinnost

Nejpozději v pondělí 31. ledna je třeba podat přiznání k silniční dani za rok 2021. Do stejného data je třeba státu dodat i daňové přiznání k dani z nemovitých věcí.

Průzkum mezi živnostníky a podnikateli

Členská firma Inboox CZ připravila ve spolupráci s Podnikatelskými odbory průzkum, který se týká ekologických témat v dopravě a využívání alternativních paliv.

Provozujete automobily nebo stavební či zemědělské stroje? Chcete se vyjádřit k tomu, jestli, jaká a jak by měla být zaváděna alternativní paliva?

Cílem je odhadnout možnou poptávku po vozidlech a strojích na vodíkový pohon u ekonomických subjektů ČR. Zabere to jen cca 5 minut a máte tak možnost nejen ovlivnit výsledky šetření, ale i směřování dopravní a energetické politiky ČR.

Důležitá změna v testování

Vláda schválila, že se nebudou testovat zaměstnanci po prodělání covidu (potvrzeno PCR testem) po dobu následujících 30 dnů. Stejně tak nebude muset takový zaměstnanec, který se potká s nakaženým, po dobu 30 dnů do karantény. Nařízení platí od pondělí 31. ledna 2022.

Novinky z datové schránky

Používáte datovou schránku? Pokud ano, pak upozorňujeme, že nově se považují za doručené (kromě zpráv od úřadů) i dokumenty soukromé povahy. Odstoupení od smlouvy, reklamace, předžalobní výzva, atd. Vyplývá to z novely zákona o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů.

Bojujeme za zdravé podnikatelské prostředí

Na rozdíl od jiných spolků nemáme členské poplatky, ale podporují nás dobrovolníci. Přidejte se k nim - podpořit nás můžete zde. Zdravé, svobodné a férové podnikání - záruka rozvoje celé společnosti - cíl Podnikatelských odborů.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.