logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE PORADNU PRO PODNIKATELE!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Co očekávají podnikatelé od nové vlády

Po letech s Babišem především SLUŠNOST. Nutně pak potřebujeme, aby vláda zrušila veškerá omezení a opatření, která dopadají výhradně na malé a střední podnikatele v oblasti služeb, cestovního ruchu, gastro a kultury. PRVNÍ SIGNÁL - snaha "narovnat vychýlené kyvadlo" v zemědělství. Vypadá to, že stát pomůže malým sedlákům a farmářům a to se vůbec nelíbí místním agrobaronům. Podnikatelské odbory podporují  ASOCIACI SOUKROMÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ.v boji za deagrofertizaci venkova. 

Chválíme za škrty v platech úředníků

Podnikatelské odbory dlouhodobě upozorňují na ZVRÁCENÝ STAV, ke kterému v naší zemi došlo. Vyživovaní (úředníci a státní zaměstnanci) mají v průměru mnohem vyšší výdělky, než ti, kteří je vyživují (podnikatelé a jejich zaměstnanci). Tohle je potřeba změnit a zastropování platů státních zaměstnanců je jen první krok. Následovat musí razantní ZEŠTÍHLENÍ „státního otesánka“.

Nové zákony přehledně

Od 1. ledna platí NOVÁ LEGISLATIVA, která se týká podnikatelů. Významné změny doznaly tři zákony. Zákon o provozu na pozemních komunikacích, zákon o potravinách a tabákových výrobcích a zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti. Komentář k novinkám pro vás zpracovali profesionálové z advokátní kanceláře ŠKÁRA  & Partners.

Děkujeme všem dárcům, kteří prostřednictvím platformy Darujme.cz podpořili v prosinci 2021 projekty Podnikatelských odborů. Vaší podpory si nesmírně vážíme!

Konkrétně děkujeme:

Vladislava Adamenková, Jindřich Benda, Markéta Blažková, René Boniatti, Tomáš Botka, Boleslav Buzek, Tomáš Dořičák, Miroslav Fronc, Jiří Gotthard, Andrea Hájková, Marek Halady, Jana Chmelařová, Jaroslav Janouš, Michaela Juřičková, Martin Kašný, Jan Katolický, František Kerpl, Jitka Komárková, Jiří Koš, Kateřina Krýslová, Michal Kubasa, Ladislav Kubeček, Marek Liba, Klára Lupačová, Olga Maříková, Tomáš Matějíček, Pavel Mika, Ludvík Míka, Martina Mikulášková, Marian Mixák, Marek Mužák, Václav Nerad, Jaromír Ocelka, Ladislava Pacáková, Jiří Pánek, Petra Pavelková, Iveta Petrová, Irena Plischková, Robert Přáda, Petr Puškin, Jan Rada, Zdeněk Rusz, Jana Sapová, Šárka Schindlerová, Petr Smékal, David Strupp, Vlasta Stříbrná, Michael Svoboda, Ingrid  Šafářová, Tomáš Špírek, Pavel Špůr, Richard Topalov, Aleš Trs, Soňa Vencová, Zdeněk Voleman, Jana Volná, Zbyněk Vondráček.

Podpořit nás můžete i vy prostřednictvím transparentního účtu 9920835001/5500.

Pár vět o nesmyslné podpoře elektromobility v ČR

Všichni daňoví poplatníci se složí a nepatrný zlomek osob dostane dárek v podobě dotace na elektromobil. To není podpora elektromobility, to je dotační eldorádo pro pár vyvolených. KDO BUDE MÍT PROSPĚCH z toho, když vláda pomůže nepatrnému zlomku podnikatelů koupit si elektromobil? A kdy se dočkají všichni, kteří si nepořídí dotovaný elektromobil, pokut za znečišťování ovzduší? Připravujeme výzvu ke zrušení tohoto dotačního titulu.

Povedlo se, EET definitivně končí

EET je naše vlajková loď, hřímal Andrej Babiš. EET tu bude navždy, tvrdila Alena Schillerová. Je to skoro 7 let, co náš předseda RADOMIL BÁBEK odstartoval zdánlivě donkichotský boj proti nesmyslné evidenční povinnosti. Postupně se přidali někteří politici a konec EET si dali za cíl některé parlamentní strany. Proto dnes projekt EET končí a zůstane po něm jen podivná pachuť - nebyla zneužita obchodní data o živnostnících a firmách v nekalém konkurenčním boji? Zároveň se ukázalo, že SPOLEČNÉ ÚSILÍ v boji se státním molochem má smysl. Co na to předáci z Hospodářské komory a Svazu průmyslu, kteří kolaborovali s Babišovou vládou a vehementně podporovali věc zjevně namířenou proti živnostníkům a drobným podnikatelům?

Krátce ze sociální sítě

Nejsledovanější VIDEO na facebooku Podnikatelských odborů v minulém týdnu:
téměř 200 komentářů, 1 300 sdílení, víc než 2 000 likes a 40 000 zhlédnutí. 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.