logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Vítězství Podnikatelských odborů - končí EET

Skvělá zpráva – definitivně KONČÍ EET! V programovém prohlášení to slíbila Fialova vláda. Podnikatelské odbory se (jako jediná profesní organizace!) snažily od samého počátku o jeho zrušení a dohlédneme na to, aby kabinet svůj slib dodržel! Z cílů vlády dále oceňujeme, že chce zvýšit limit pro povinnou registraci k DPH na dva miliony korun ročně a snížit sociální pojištění na straně zaměstnavatelů o dva procentní body. Věříme, že končí doba zaklekávání na podnikatele a přijde i kýžená změna a úředníci – včetně těch z Finanční správy - přestanou živnostníky a podnikatele brát jako parazity a začnou se k nim chovat jako ke klientům.

Konec segregace zákazníků

V otevřeném dopise ŽÁDÁME MINISTRA Válka, aby s okamžitou platností zrušil povinnost podnikatelů segregovat na základě zdravotního stavu zákazníky. NEŽIJEME V KOMUNISMU, ABYCHOM NĚCO NAŘIZOVALI. Takhle mluvil  ministr Válek před vánocemi. Že by během několika dnů změnil názor? Všem ministrům připomínáme, že podnikatelé a živnostníci mají podnikat, a vláda na ně nesmí přenášet práci a odpovědnost státu.

Výzva podnikatelům – přestaňme se hrbit a narovnejme záda

Proč živnostníky a drobné podnikatele vláda omezuje? Jak to, že si vláda dovolila vydávat nařízení, která ji opakovaně soudy rušily? Proč mají občané (podnikatelé) kontrolovat zdravotní stav jiných občanů (zákazníků)? Odpověď je jednoduchá: Protože si to necháváme líbit!
CO S TÍM? Je jen jediná možnost – zvednout hlavu a narovnat záda. Odmítejme povinnosti, které nejsou dány zákonem. Odmítejme zákony, které jsou zjevně namířeny proti nám. Braňme se!


Dá se říci, a to jen s drobnou nadsázkou, že původci naší aktivity jsou levicoví a korporátně zaměření politici, vysocí státní úředníci, odboroví předáci a různí aktivisté, kteří společně útočí na svobodu podnikání. Tomu se chceme postavit, protože chceme svobodně podnikat a svobodně žít.

Podnikání21

Přečetli jsme za vás - výjimky z testování pro OSVČ

Vláda zavedla od 17.1. povinné testování. Pro OSVČ platí výjimka, pokud se při výkonu činnosti nesetkává se třetími osobami. Za ty se přitom nepovažují lidé žijící s ní ve stejné domácnosti. Netestují se dále ti, kteří pracují z domova a nedocházejí tedy fyzicky na pracoviště. Více ZDE.
S účinností od 11. ledna se zároveň zkracuje doba karantény na 5 dnů. To je rozumný krok a posun. Přesto apelujeme na vládu, aby dodržela své sliby a zrušila řadu nesmyslných opatření, která dpúadají zejména na živnostníky a drobné podnikatele.

Pozor na lednové daně

10.1. je splatná spotřební daň. Dále je nutné do 20.1. zaplatit paušální zálohy daně z příjmů a do konce měsíce doručit na FÚ daňové přiznání k dani silniční (poplatníkem je fyzická nebo právnická osoba, která provozuje vozidlo registrované v ČR a je zapsána v TP). Do stejného data je  třeba odevzdat ještě daňové přiznání k dani z nemovitých věcí (platí pro poplatníky, kteří vloni nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku). Tyto i další povinnosti najdete v DAŇOVÉM KALENDÁŘI.

Podnikatelské odbory ve zkratce

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. jsou v ČR jediným zástupcem a zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu.
POČET ČLENŮ – 15 703
FACEBOOK sleduje - 47 450 lidí
WEBOVÉ STRÁNKY – 2665 zobrazení a 2101 unikátních návštěv v tomto týdnu

 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.