logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Co zatím neodnesl stav nouze

Nouzový stav skončil. Jak v boji proti epidemii pomohlo zrušení trhů, které mají ve svém názvu jméno vánoční? Jak se projevil zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti a omezení provozní doby restaurací, kam stejně mohli jen lidé s covidpasem? Vláda Babišova nikomu nic nevysvětlovala. Zda s novou vládou skončily všechny zmatky je zatím nejasné. Platná opatření ZDE. Od 26.12. jsou akce (s covid pasem) bez omezení. Pár dní na to - od 29.12. - se akcí bez místa k sezení nesmí účastnit víc než 50 lidí a v restauracích smí sedět max. čtyři osoby u jednoho stolu (výjimka platí pro členy jedné domácnosti). Ale prý se vše ještě může měnit...

Trhovci v krizi, vládo jednej rychle

Trhovci přišli během dvou let již podruhé o 100% vánočních tržeb. A pomoc od státu? Ta se prozatím odkládá na příští rok – o kompenzace mohou totiž žádat až v lednu! Nově je sice slibována nožnost souběhu kompenzačního bonusu a programu covid nepokryté náklady, ale pro trhovce je to naprosto nepoužitelné. Většina z nich totiž používá paušální výdaje a není tak schopna doložit výdaje skutečné. Opětovně ŽÁDÁME VLÁDU - kompenzace je potřeba vyplácet rychle!
1) Kompenzace musí být vyplácena v řádu dnů.
2) Kompenzace musí vycházet z náhrady ušlých tržeb, nikoli z nepokrytých nákladů.
3) Kompenzace musí reflektovat inflační koeficient (adekvátní kompenzace je 120% průměrného obratu oproti průměru z let 2017-2019).

První výzva Podnikatelských odborů nové vládě

1. Informujte pravdivě a nevytvářejte smyšlené viníky
2. Hledejte elementární spravedlnost a společný smysl
3. Nenechte působit strach a zveřejňujte návrhy dopředu
4. Vyměňte boj za spolupráci a představte obnovu funkčního státu
5. Zastavte se, naslouchejte a mluvte s námi
Naši členové výzvu ocenili (celý text ZDE). Nový premiér a ministři zatím nereagují. Uvidíme zda změnu přístupu k drobnému podnikání, kterou slibovali, myslí vážně.


Nebudeme primárně usilovat o to, aby nás měli státní úředníci a politici rádi. Chceme, aby nás brali vážně, aby s námi jednali s respektem, stejně, jako to děláme my v jednání s nimi.

Podnikání21

Podnikatelské odbory v roce 2021

Jsme jediným zástupcem a zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu.
Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků před neoprávněnými zásahy státu do podnikání.
Podnikatelské odbory vznikly v únoru 2017, v současnosti mají 15 661 členů a každým dnem rostou.
FACEBOOK Podnikatelských odborů sleduje 47 500 lidí 

Rok 2021 nebyl lehký, ani jednoduchý

Provázel ho všudypřítomný chaos, protiprávní jednání a brutální nátlak na drobné podnikání. Vláda střídavě živnostníky a drobné podnikatele  označovala buď jako viníky epidemické situace, nebo jako ty, kteří zneužívají pomoc od státu. Obě tyto lži se šířily prostřednictvím vládě nakloněných médií a zamořovaly veřejný prostor. I to byl důvod, proč Podnikatelské odbory před rokem iniciovaly projekt Zachraňme české podnikání. Projekt (za pár dní končí) je pořád možné podpořit ZDE. Celkem se díky vašim darům podařilo získat 198 406 korun. Vaší podpory si velmi vážíme a všem dárcům děkujeme.

Lijeme olovo, aneb co nás čeká v roce 2022

Od ledna se zvyšuje sleva na poplatníka a zároveň se zvýší i paušální daň. Zvyšuje se minimální mzda i povinné odvody. Mění se silniční zákon a to znamená řadu důležitých změn pro podnikatele. Detailní přehled ZDE. Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek zkusil věštit budoucnost z roztaveného olova vylitého do vody – celé video ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.