logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

První výzva nové vládě je na světě

Zastavte se, naslouchejte, mluvte s námi! Podnikatelské odbory tento týden zaslaly výzvu předsedům pětikoalice. OČEKÁVÁME ZMĚNU, doufáme ve změnu, těšíme se na změnu. Jaká bude reakce premiéra Fialy a nových ministrů – jsou to čtyři jednoduchá pravidla.
1. Informujte pravdivě a nevytvářejte smyšlené viníky
2. Hledejte elementární spravedlnost a společný smysl
3. Nenechte působit strach a zveřejňujte návrhy dopředu
4. Vyměňte boj za spolupráci a představte obnovu funkčního státu

Světýlko naděje

Stav nouze skončí o půlnoci 25. prosince. Rozhodla tak nová vláda na svém prvním zasedání. Uleví se tím zejména provozovatelům restaurací a nočních klubů, kterým Babišův kabinet (pod hrozbou likvidačních sankcí) omezoval provozní dobu. Pomoc od státu – tak jako obvykle – přichází se zpožděním a rozhodně ani zdaleka nepokrývá veškeré ztráty. Advokátní kancelář ŠKÁRA & PARTNERS připravila detailní přehled o co a kdy je možné žádat a za jakých podmínek lze pomoc od státu získat. Více ZDE.

Otázka, která nesmí zapadnout

Kdo pomůže trhovcům? Babišova vláda je připravila o několikaměsíční příjmy. Kompenzovat to tím, že mohou žádat o uhrazení části nákladů z evropských dotací je falešná hra a ryzí pokrytectví. Je to stejné, jako by úředníkům zakázali na několik měsíců pracovat a pak jim místo výplaty nahradili cenu tramvajenky, protože to jsou jejich náklady. Jak by měla pomoc vypadat? Podnikatelské odbory představují JEDNODUCHÝ NÁVOD.

Každou společnost tvoří řada různých prvků, skupin, tříd a profesních stavů. Jednou z největších společenských tříd či profesních stavů jsou podnikatelé a živnostníci. Jde navíc o skupinu, která má pro existenci státu zásadní důležitost.

Podnikání21

Dotazník, který může pomoci

Může to být impuls pro rozvoj podnikání. Může to vytvářet nové příležitosti.Otevřená data. Tisíce aplikací, které nabízí společensky i ekonomicky prospěšné služby. ČR trochu zaspala, ale objevují se pozitivní signály. Byli jsme požádáni naším členem o pomoc - udělejte si prosím pár minut času na vyplnění dotazníku. Jedná se o projekt OTEVŘENÁ DATA, jehož účelem je analýza současného stavu otevřených dat v ČR a následně zlepšení jejich kvality, použitelnosti a dostupnosti i pro nás podnikatele a živnostníky. A to velmi potřebujeme!

Minimalistické desatero pro online podnikání

Máte e-shop, či uvažujete o jeho založení? Určité je dobré se na chvíli zastavit a udělat si revizi, abyste zbytečně nedávali svůj čas, energii a peníze do něčeho, co neposkytuje dostatečnou efektivitu. Na internetu jsme pro vás našli PÁR TIPŮ A RAD pro začátečníky i pokročilé.

Víte, že

náš FACEBOOK je hodnocen 4,6 hvězdičkami z 5ti možných?
náše WEBOVÉ STRÁNKY za měsíc navštívilo 2 300 uživatelů?
počet našich řad se za měsíc rozšířil o 240 členů? Členství je zdarma - PŘIDÁTE SE?

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.