logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Očekáváme změnu

Díky výsledku voleb do Poslanecké sněmovny a navzdory vůli prezidenta se rodí nová vláda, která slibuje změnu. Podnikatelské odbory, které jsou největším profesním spolkem v zemi, připravují výzvu nově se rodícímu vládnímu kabinetu: Změňte přístup ke „covidu“, zastavte boj proti občanům ve jménu covidu, nedělejte krizi tam, kde není. Zároveň chceme iniciovat setkání s designovaným premiérem Petrem Fialou. To by mělo být symbolickým předělem mezi dobou, kdy vláda jedná jen s těmi, kteří jí přikyvují, a ignoruje ty, kteří chtějí prosazovat konkrétní zlepšení podnikatelského prostředí.

Manuál, aneb jak se bránit šmejdům

Jsou to party, které nabízejí registrace do různých katalogů a databází. Jsou to party, které o sobě prohlašují, že jejich organizace pomáhá a usnadňuje podnikatelům život. Chtějí ale přesný opak. Jejich cílem je podvodně vylákat peníze. Často již jejich název navozuje dojem, že se jedná o státní a veřejné instituce.. A protože jsme zvyklí státu platit za každý nesmysl, tak jim řada důvěřivých podnikatelů sedne na lep a zaplatí. Zároveň tím uzavírají smlouvu do budoucna, a jsou tak nuceni platit doslova "za nic". Jak z toho ven a jak příště nenaletět? Ve spolupráci s advokátní kanceláří ŠKÁRA & PARTNERS jsme pro vás připravili podrobný MANUÁL, ve kterém najdete návod na řešení těchto problémů.

 

Jak vypadá „rychlá“ pomoc

Babišova vláda zakázala ze dne na den vánoční trhy. Dostala tak trhovce, pro které je toto období z hlediska příjmů klíčové, do kritické situace. Odškodnění a pomoc (která by v normálním světě okamžitě přišla) se o měsíce odkládá. O KOMPENZAČNÍ BONUS (byť je to jen almužna a velmi slabá náplast) bude možné žádat až v lednu. Slibovaná podpora od státu tak přijde možná někdy z jara. Ministři zjevně soudí, že se trhovci mohou přes zimu pást.


Stát přenáší na podnikatele své povinnosti, nechává podnikatele platit i takové úkony, které má vykonávat sám a přenáší na podnikatele i odpovědnost za práci, kterou má vykonávat on a jejíž výsledky nejsou v zájmu podnikatelů.

Stát od nás chce vybírat stále více peněz, aby jich stále více mohl přerozdělovat, a přitom nám poskytuje stále méně služeb.

Stát vyvíjí tlak na malé podnikatele a živnostníky, a přitom silně podporuje podnikání největších firem.

Stát přestal podnikatelům poskytovat servis a místo toho jen přikazuje a zakazuje.

Podnikání21

Před pěti lety se narodily Podnikatelské odbory

V Praze na Václavské náměstí se tehdy sešlo přes tisíc podnikatelů a živnostníků. Byl to první protest proti Babišově vládě. Demonstrace ZA SVOBODNÉ PODNIKÁNÍ, ktera zaujala i média, byla namířena proti zavedení EET. Krátce nato vznikly Podnikatelské odbory. EET je zrušená, ale stát se k nám stále chová nepřátelsky. To chceme změnit, proto má význam postupovat jednotně.

Podnikatelské odbory v kostce

Počet členů 15 648.
Náš FACEBOOK sleduje 47 492 lidí.
Náš WEB v tomto týdnu 400 zobrazení.
DĚKUJEME všem dárcům, kteří naši činnost podpořili.

Přečetli jsme za vás

V režimu paušální daně zaplatí příští rok živnostníci navíc víc než 500 korun měsíčně. Vyplatí se do tohoto režimu vstupovat? Jak komu. Například živnostníkovi s 80% paušálem se rozhodně nevyplatí, protože na tomhle kroku prodělá. Stejně tak je to u živnostníka s 60% paušálem, který je bezdětný a má roční příjem do 500 tisíc korun. Více ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.