logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Záblesk světla pro živnostníky a drobné podnikatele

Poslanci - děkujeme všem, kteří to podpořili - schválili spravedlivější podmínky. KOMPENZAČNÍ BONUS (podpora v nezaměstnanosti) bude možné, pokud to schválí i senátoři, souběžně čerpat s jiným koronavirovým programem (podpora podnikání). Do hry se tak vrací jednoduchý princip, který od počátku prosazují Podnikatelské odbory. Pokud vláda někoho omezuje, nebo někomu zakazuje pracovat, musí okamžitě poskytnout adekvátní formu náhrady ušlého zisku. Snad někoho z politiků napadne udělat další logický krok. Nic plošně nezakazovat a zrušit např. NESMYSLNÝ ZÁKAZ ADVENTNÍCH TRHŮ. Zmizel by chaos, živnostníci by nepřicházeli o zisk a ze státního rozpočtu by se jim nemuselo nic vyplácet.

Pohled k sousedům

Babišova vláda v demisi má plná ústa toho, jak živnostníkům a podnikatelům v době krize pomáhá. Prý je to stejné jako například u našich sousedů v Německu, nebo v Rakousku. POSUĎTE SAMI...

To jsou paradoxy, že ANO...

Od pondělí 29.11. mají podnikatelé novou povinnost. "Vláda odborníků" nařídila, že musí zajistit testování všech zaměstnanců na covid ve svých firmách. Netestují se (kromě těch, kteří nemoc prodělali a těch, kteří předloží potvrzení o negativním testu) všichni zaměstnanci, kteří jsou očkovaní. OBROVSKÝ PROBLÉM zůstává nevyřešen – jak tohle vše mají podnikatelé legálně zařídit. Nesmí totiž (dle Ministerstva zdravotnictví) vyžadovat (či zjišťovat) od zaměstnanců například informaci o tom, že jsou očkování...

Nám, podnikatelům a živnostníkům, není sdružování vrozeno. Jsme z podstaty spíše individualisté, rádi si o věcech rozhodujeme sami a nemáme mnoho chuti být organizováni. Fakt, že jsme se rozhodli spojovat a vytvářet spolky nebo dokonce “spolek spolků“, jakým jsou Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, je důkazem toho, že tlak státu na podnikání překročil míru snesitelnosti.

Podnikání21

Zdražování energií – řešení problému v nedohlednu

Cena elektřiny a plynu strmě roste. I díky nečinnosti a nezájmu státem zřízených dohledových orgánů. Opakovaně upozorňujeme, že zastropování záloh jen problém odkládá na příští rok. Opakovaně upozorňujeme, že ODPUŠTĚNÍ DPH není řešením, protože ve skutečnosti to pro drtivou většinu podnikatelů žádná pomoc není a žádnou úlevu jim to nepřináší.

Paušální daň se zvyšuje

Výhoda paušální daně - jedna platba za měsíc. Nevýhoda - poplatník přichází o daňový bonus a nemůže zároveň uplatnit daňové zvýhodnění na děti. V příštím roce se navíc kvůli zvýšení minimálních záloh zvyšuje o 525 korun i měsíční částka, kterou je potřeba zaplatit. PAUŠALISTÉ  tak za rok zaplatí celkem 71 928 korun. Je třeba si dobře spočítat zda se to vyplatí, protože odhlásit se z paušálního systému není úplně jednoduché.

Každým dnem rosteme

V tomto týdnu se řady Podnikatelských odborů rozšířily o 132 členů. Je nás 15 641, jsme největším profesním spolkem a jediným zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu v ČR
NÁŠ WEB: 870 zobrazení, 700 unikátních návštěv / tento týden
NÁŠ FACEBOOK sleduje 47 437 lidí
Naše financování: transparentní účet – 9920835001/5500 - zde můžete naši činnost podpořit

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.