logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1 000 Kc
darovat 3 000 Kc
darovat 5 000 Kc
darovat 10 000 Kc
 
Zpráva týdne

Soustavný tlak má smysl

Tenhle rozhovor odvysílala ČT v pátek dopoledne a pravděpodobně by si ho nikdo nevšiml. Díky vám ho během dvou dnů na našem facebooku již vidělo 1 500 000 lidí. VIDEO dostalo 31 000 likes, 26 000 krát jste ho sdíleli a téměř 3 000 lidí ho komentovalo. Vlastně se tak prokazuje, že soustavný tlak na vládu má smysl, Zdá se, že ministři v demisi (pomalu a neradi) mění názor - zatím alespoň na kompenzace pro prodejce na vánočních trzích.

 

Proč zásadně odmítáme stav nouze

Stav nouze je mimořádný právní nástroj, který dává mimořádnou pravomoc vládě. Je to čas, kdy NIKDO VLÁDU NEKONTROLUJE, nikdo ministrům „nekouká pod prsty“. Ve stavu nouze se již rozplynul bilion korun. STAV NOUZE vláda nevyužívá k boji s virem, ale vede boj proti malému podnikání. Jak v boji proti viru pomáhají zavřené restaurace od 22 hodin, zákaz vánočních trhů, zákaz konzumace alkoholu venku, zákaz konzumace ve food courtech? Proč se netestuje 2x týdně ve velkých firmách, kde se schází denně tisíce lidí? Proč není už druhý rok kladen důraz na zlepšení trasování? Proč je někde vstup bez omezení, jinde stačí neprůkazný antigenní test a na jiném místě nestačí ani daleko přesnější test PCR?

 

Když bavorský model, tak bavorské kompenzace 

Podnikatelské odbory požadují jednotný program pomoci, který bude stejný pro všechny postižené podnikatele. Bez ohledu na to zda se jedná o živnostníka, či velkou firmu. Obdobný model funguje například v sousedním Německu, které kabinet premiéra Babiše v demisi užívá v současné době jako příklad pro zavádění restriktikcí.
Kompenzace 90 % fixních nákladů v případě poklesu tržeb o více než 70 %
Kompenzace 60 % fixních nákladů v případě poklesu tržeb mezi 50 a 70 %
Kompenzace 40 % fixních nákladů v případě poklesu tržeb mezi 30 – 50%
Kompenzace 25 % fixních nákladů v případě poklesu tržeb mezi 15 – 30%


Část veřejnosti pod vlivem státní a levicové propagandy podnikatelům přeje zhoršování podmínek podnikání. O tuto část společnosti se pak opakovaně opírají nepřátelé podnikatelů a živnostníků – levicoví politici, odborářští bossové a korporace napojené na státní peníze.

Podnikání21

Energie a opakované chyby státu

Státní Energetický regulační úřad (ERU) navrhuje pro příští rok zvýšit podnikatelům platbu za takzvané podporované zdroje ENERGIE o 50%. To může být pro řadu firem likvidační. Upozorňujeme, že již dnes podnikatelé a domácnosti takto odvádí státu ročně cca 20 miliard korun. To opravdu nikoho ve státní správě nenapadlo nabídnout opravdovou pomoc a místo zdražování tenhe poplatek odběratelům třeba v krizovém roce 2022 odpustit?

Prosincový daňový kalendář

Prosinec má 22 pracovních dnů. PODNIKATEL má ve stejném období vůči státu 14 zásadních administrativních povinností. Musí správně vyúčtovat, zaplatit a podat hlášení o čtyřech různých daních z příjmů, o třech různých daních z přidané hodnoty, o čtyřech různých daních spotřebních, o energetické dani, o dani silniční... Podnikání nás baví, ale ruku na srdce, těch byrokratických povinností, které stát vyžaduje (jsou často úplně nesmyslné a úředníci je prostě jen založí do šanonů) je vážně moc.

 

Podnikatelské odbory - pohled do zákulisí

V tomto týdnu jsme každý den přijali 10 nových členů – je nás již 15 612 a jsme NEJVĚTŠÍ PROFESNÍ SPOLEK v ČR. V rámci situace s covidem jsme zaslali výzvu Vládě ČR a otevřený dopis poslancům. V poradně jsme řešili 3 okruhy problémů: covid a s ním spojené kompenzace, daně a obchodování s bitcoinem.

 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.