logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Výzva vládě

Podnikatelské odbory vyzývají vládu, aby v důsledku nově zavedených restrikcí okamžitě zavedla kompenzační nástroje pro všechny zasažené a vládními opatřeními poškozené malé podnikatele a živnostníky. Politici si možná myslí, že pokles obratu např. o 20% není pro malého podnikatele problém. Pro mnohé z nich může být právě taková ztráta fatální. Ministři zatím vypouští jen mlhu. Co by asi říkali zaměstnanci státu, když by se jim snížil plat o 20%? Upozorňujeme, že se nové VLÁDNÍ RESTRIKCE netýkají jen podnikatelů v gastro oborech. Zasáhnou každého, kdo podniká ve službách, v cestovním ruchu, v kultuře, ve vzdělávání či rekreačních a sportovních aktivitách.

Tenhle stav není normální

Kadeřnice jako hygienička, hospodský jako policajt a masér jako úředník. Stát na ně (pod hrozbou obrovských sankcí) přehodil povinnost hlídat dodržování protiepidemických opatření. Kadeřnice, hospodský, masér (a nejen oni) mají problém – rapidně jim KLESAJÍ TRŽBY. Stát jim nic neulehčuje a naopak nařizuje, aby odmítali obsloužit část zákazníků. Ve stejné době stát posílá své úředníky (jsou placeni z daní kadeřnic, hospodských, masérů, etc) na homeoffice za plný plat.Tohle chceme změnit. PRVNÍ KROK - musíme se přestat bát!

Několik vět o selhání státu

Omezení dodávek plynu z Ruska zvýšilo poptávku. Díky zvýšené poptávce rostly několik měsíců ceny komodit na energetických burzách. ČR na takovou situaci nebyla prakticky vůbec připravena a výsledné zdražování se citelně dotkne i všech podnikatelů. APARÁT STÁTU NEFUNGOVAL a stát trestuhodně zaspal. Přestože je úkolem státu regulovat energetický trh. Přesože měl stát dostatek informací o rostoucích cenách. Přestože analytici vysílali již v létě varovné signály. Selhalo řízení Ministerstva průmyslu a obchodu. Selhal Energetický regulační úřad, který stojí daňové poplatníky 300 milionů korun ročně. Ministři opožděně hledají nějaké východisko, ale žádné Ideální řešení neexistuje,. Hlouběji do kapes sáhnou podnikatelé i občané a bude je to stát hodně peněz. Viníky, kteří zaspali, nikdo nehledá.

Podnikání21

Vláda není vrchnost, ale správa státu.
Stát není zaměstnavatelem podnikatelů a živnostníků.
Podnikání musí být na státu nezávislé.
Občan nemá sloužit státu, ale stát občanovi.
Zdrojem korupce jsou státní peníze a příčinou korupce je jejich špatná správa.
Podnikatelům musí být umožněno podílet se na řízení podnikatelského prostředí a rozhodování o podmínkách podnikání.

ČNB varuje

Pozor, množí se případy vykradených bankovních účtů podnikatelů! Podle České národní banky podvodníci nově zneužívají citlivá identifikační data s cílem vylákat přístupové údaje. Vše se přitom tváří velmi důvěryhodně -  podvodníci napodobují infolinku banky, osloví vás jménem, či disponují např. informací o vaší poslední transakci, či výběru z bankomatu. Doporučení ČNB – neinstalujte žádný neověřený software, nesdělujte žádné údaje o platební kartě a účtu, neprodleně KONTAKTUJTE POLICII i svou banku. 

Podnikatelské odbory a trocha statistiky

naše webové stránky v tomto týdnu: 319 unikátních návštěv a 569 zobrazení
od září jsme přijali 200 členů, celkem je nás již 15 438
náš facebook sleduje 45 425 lidí

Přečetli jsme za vás

Plat ve státní správě je letos v průměru o 12% vyšší, než mzda v soukromém sektoru. Před čtyřmi lety byl tento rozdíl „jen“ 2%. Nůžky se budou i nadále rozevírat - příští rok dostanou zaměstnanci státu opět přidáno... Tabulkové platy pro rok 2022 přehledně ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.