logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Pozor na podvodníky

Opět se množí případy, kdy od podnikatelů někdo dopisem vyžaduje tzv. povinnou platbu. Tentokrát je to Česká komora firem a živnostníků, která rozesílá formulář (vypadá jako od státní správy) s tím, že chce abyste jim zaslali 2500 korun. Upozorňujeme, že se může jednat o trestný čin podvodu, který je páchaný na více osobách. Obecné doporučení od právní kanceláře AK Škára – nic neplaťte! Pokud jste tak učinili, prohlašte smlouvu za neplatnou a žádejte vrácení peněz. Společně s právníky připravujeme manuál, jak postupovat!

Reálný dopad nesmyslných opatření

Kontroly v restauracích znamenají výrazný PROPAD TRŽEB. Největší úbytek hostů i tržeb mají provozovny v Královéhradeckém, Karlovarském a Ústeckém kraji. Situace se ale komplikuje v celém sektoru služeb, na který opět dopadají plošné vládní restrikce. Upozorňujeme, že úřadů, supermarketů, velkofabrik a montoven se žádná omezení netýkají. Živnostníci a drobní podnikatelé jsou prostě zase první na ráně. Tentokrát navíc bez jakékoli možnosti alespoň částečné sanace ztrát. Žádná studie přitom nikdy neprokázala, že by se právě ve službách a malých obchodech nákaza šířila více, či rychleji. Dočkáme se změny v přístupu s příchodem nového kabinetu?

Konec EET na dosah

Co je EET? Miliardový byznys pro pár firem, nábor nových státních úředníků, záminka pro 200 000 šikanózních kontrol, nástroj pro šíření lží o živnostnících – podvodnících, žádný dopad na výběr daní. Podnikatelské odbory od začátku upozorňovaly, že EET má být dobrovolná. Má být zavedena pouze pro toho, komu v podnikání pomůže. Systematický tlak měl smysl. Oceňujeme, že budoucí vláda se rozhodla EET (jako nefunkční a zbytečný nástroj) zrušit.


Podnikatelům a živnostníkům, není sdružování vrozeno. Jsme z podstaty spíše individualisté, rádi si o věcech rozhodujeme sami a nemáme mnoho chuti být organizováni. Fakt, že jsme se rozhodli spojovat a vytvářet spolky nebo dokonce “spolek spolků“, jakým jsou Podnikatelské odbory, je důkazem toho, že tlak státu na podnikání překročil míru snesitelnosti.

Podnikání21

Co trápí živnostníky a drobné podnikatele

Navazujeme na náš letní průzkum, kde jsme zjišťovali, co podnikatele a živnostníky nejvíce trápilo v době kovidové. Nový průzkum – ZDE – je opět plně anonymní a realizuje ho Katedra podnikání Vysoké školy ekonomické v Praze. Zároveň připomínáme výsledky letní analýzy STÁT A PODNIKÁNÍ, kdy jako největší problém respondenti uvedli raketový růst státního dluhu (81%), nespravedlnost vládních opatření (74%) a nadměrnou regulaci (73%).

Sledujeme zákony, které ovlivňují podnikání

Do Poslanecké sněmovny dorazil ze Senátu zákon, který upravuje legislativu EU na českou úroveň, a to pro obnovitelné zdroje energie za období 2021–2030. Změny jsou zásadní a rozsáhlé. Jak se prodraží NEW GREEN DEAL?
Nové úpravy nás čekají i v oblasti elektronických komunikací. Rozsáhlá novela přepracovává a shrnuje dosavadní směrnice. Rámcovou, autorizační, přístupovou a směrnici o univerzální službě. KOMENTÁŘ k legislativě pro Podnikatelské odbory připravila AK Škára. 

Podnikatelské odbory transparentně

Počet členů: 15 422
Počet sledujících na Facebooku: 45 331
Děkujeme všem členům, kteří v říjnu zaslali příspěvek na náš transparentní účet a podpořili tak činnost Podnikatelských odborů.
Jmenovitě děkujeme: Tomáši Novotnému, Tomáši Fenclovi, Království perníku, Romanu Sornasovi, Horníkové Ludmile, Švestkové Daně, Dagmar Sudíkové, Miloslavu Sazimovi, Václavu Pohlovi, Janě Matisové, Monice Pokorné, Janu Růžičkovi, Jindřichu Halabalovi, Ivo Bukovskému, Petru Suchomelovi, Jakubu Semerádovi a Josefu Špičákovi.
Vaší podpory si velmi vážíme.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.