logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Chystáme schůzku s budoucím premiérem

Očekáváme korektní dialog při řešení témat, která komplikují malé podnikání. Máme připraveno i několik bodů, které ušetří státu miliardy korun. Hledáme společně VHODNÝ TERMÍN a věříme, že bude Petr Fiala (na rozdíl od svého předchůdce) vnímat živnostníky a podnikatele jako partnery a nikoli jako konkurenci. 

Hygieny jako dokonalý Kocourkov

Tisíce nesmyslných kontrol v hospodách kvůli Covid zaměstnávají STOVKY ZAMĚSTNACŮ hygienických stanic. Stejné hygienické stanice při tom trápí nedostatek pracovníků, protože NESTÍHAJÍ TRASOVAT Covid pozitivní. Absurdní? Nikoli, to je ČR po téměř dvouletém boji s virem.

Prominutí DPH podnikatelům nepomůže

Při řešení energetické krize vláda opět zapomněla na podnikatele. Zvýšení cen energií se jich bezprostředně dotýká a desítky ticíc podnikatelů navíc zasáhl negativně i krach dodavatelů. ODPUŠTĚNÍ DPH většině z nich nepomůže. Naopak, pokud je elektřina a plyn dodávána plátcům DPH, kteří mají plný nárok na odpočet DPH na vstupu, tak jim prominutí jen zkomplikovalo život. Např. ze záloh hrazených dle platebního kalendáře v průběhu listopadu a prosince nebude možné DPH odečíst a žádnou úsporu jim nepřinese. ŘEŠENÍ V NEDOHLEDNU. Neměla by ho vláda začít urychleně hledat?


Každou společnost tvoří řada různých prvků, skupin, tříd a profesních stavů. Jednou z největších společenských tříd či profesních stavů jsou podnikatelé a živnostníci. Jde navíc o skupinu, která má pro existenci státu zásadní důležitost.

Podnikání21

Zvýšení sazeb ČNB a negativní dopad na podnikatele

Výrazný nárůst základní úrokové sazby ČNB prodraží podnikatelské úvěry. Zvýšení má ale ještě jeden dopad, o kterém se příliš nemluví. Jde o úroky z prodlení, které platí např. podnikatelé, kteří se dostali do potíží. Ty se totiž odvíjí právě od základní ÚROKOVÉ SAZBY. Podnikatelé, kteří se například dostanou do prodlení s daněmi, zaplatí tak na úrocích mnohem vyšší částku. 

Ze sociálních sítí

Za poslední měsíc se nám podařilo oslovit více než půl milionu uživatelů. Na sociální síti FACEBOOK za stejné období zároveň přibylo cca 500 nových fanoušků Podnikatelských odborů!

Přečetli jsme za vás

Počet insolvencí v roce 2022 vzroste ve světě meziročně o 33 procent. Bankrot hrozí především firmám, jejichž přežití dosud záviselo na mimořádných státních podporách, které nyní postupně končí. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která patří mezi světové lídry v pojištění pohledávek a poskytování záruk. Podle jejich analýzy se to projeví i v Česku – odhad je NÁRŮST INSOLVENCÍ o pětinu.

 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.