logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Falešné vládní hrátky

Před volbami bylo vše, alespoň podle vládních představitelů, zalité sluncem. Živnostníci,  podnikatelé a vlastně úplně všichni žili v době BUDELÍP. A pak skončily volby a úplně najednou se všechno změnilo. Inflace žene ceny potravin, energií a surovin strmě nahoru a k tomu kovid. Hygienici vyhrožují raziemi a ministerstvo zdravotnictví zase utahuje šrouby. PODNIKATELÉ JSOU ZNOVU V NEJISTOTĚ. Podnikatelské odbory vyzývají dosluhující vládu - nehrajte s veřejností falešnou hru a ZASTAVTE ŠIKANU živnostníků a drobných podnikatelů!

Nesedíme s rukama v klíně

Koronavirus. Vládní kolovrátek nesmyslných zákazů, příkazů, sankcí a pokut se opět roztáčí.  Jak se bránit, když přijde kontrola? Jak zastavit tohle šílenství? Podnikatelské odbory společně se Zdravým fórem a odborným sdružením právníků Pro Libertate připravují MANUÁL pro živnostníky a podnikatele. Již toto pondělí na našem Facebooku!

Poznámka o zbytečném úřadě

Milý podnikateli, my nemůžeme za to, že pár dodavatelů energií zkrachovalo a pokud jsi s nimi měl (stejně jako cca 1 000 000 domácností) uzavřenou smlouvu, tak máš prostě smůlu, protože ta smlouva neplatí. Připrav se na to, že teď budeš za energie platit několikanásobně víc. No a hlavně je potřeba si dát pozor, protože se již vyrojilo pár podvodníků, kteří na tom chtějí vydělat. Tak by se dal interpretovat vzkaz Energetického regulačního úřadu, který si zřídil stát. Mezi jeho úkoly patří mimo jiné vykonával dohled nad energetickým trhem, reguloval ceny a chránil zájmy spotřebitelů..Není moc jasné, proč tento úřad nic o možnosti krachu distributorských firem netušil a není jasné ani to, proč právě teď nekoná. Jen tak mimochodem tento úřad si platíme my všichni z našich daní a stojí nás to každý rok cca 320 MILIONŮ korun.

Část politického spektra podporovaná mnoha vysokými státními úředníky se snaží výrazně posílit moc státu. Omezují svobodu podnikání, vrší příkazy a zákazy, vymýšlejí pro podnikatele stále nové povinnosti. Dostávají podnikání pod stálou hrozbu kontrol a sankcí a kriminalizují je.

PODNIKÁNÍ21

Ze sociálních sítí

FACEBOOK je silnou zbtraní Podnikatelských odborů v ČR. Ale sledují ho i naši krajané v cizině. Asi nepřekvapí, že nejvíce na Slovensku a také v Německu, potažmo v celé Evropě. To, co nás překvapilo, jsou čtyři naši fanoušci v Ghaně a v Pobřeží slonoviny.

Daňové okénko

Podnikatelé, kteří využívají zvláštní režim jednoho správního místa (One Stop Shop) mají povinnost podat daňové přiznání nejpozději do 31. října.
Koho se tato novinka může týkat? Zejména Prodejců zboží na dálku (dříve zasílání zboží) do jiných států EU a poskytovatelů služeb zákazníkům v EU. Návod jak vše správně vyřídit najdete ZDE.

Je něco shnilého ve státě českém

Na živnostníky bič a hůl. PRO VELKOPODNIKATELE rychlá pomoc a úlevy. Názorným příkladem je mladoboleslavská Škodovka, která na pár týdnů uzavírá některé provozy. Vláda takřka okamžitě připravila záchranný balík. Jak jinak, než z peněz daňových poplatníků. Podnikatelské odbory upozorňují, že
- Škodovka odstávku zdůvodnila tím, že nemá čipy, zvláštni je, že ostatní automobilky v ČR je mají
- mateřská firma Škodovky zavírá provozy jen v ČR, v Německu vše funguje
- TRŽBY Škodovky za první pololetí – 10,199 miliardy eur -  překonaly hodnotu z předkrizového roku 2019
- jen na dividendách odešlo za poslední  tři roky z Boleslavy do Wolfsburgu 130 miliard korun
- měsíční výpadek Škodovky má MINIMÁLNÍ DOPAD - na úrovni přidané hodnoty (srovnatelné s HDP) je to asi 0,5 %
Opravdu má český daňový poplatník platit za chybu manažerů Škodovky, kteří si neobjednali včas dostatek čipů?

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.