logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Jako přes kopírák

Ministr zdravotnictví Vojtěch opět uvažuje o tom, že provozovatelé restaurací budou lustrovat své zákazníky a prý to prověřují ministerští právníci Stejně to vypadalo na jaře, když totéž zavedl jeho předchůdce Arenberger. Upozorňujeme, že již tehdy soud pravomocně rozhodl o protiprávnosti tohoto opatření. Ostatně jako protizákonná soud označil drtivou většinu opatření, která oba ministři zdravotniczví zavedli. Pane ministře, UŽ DOST!

Vzkaz vládě, která ještě nevznikla

Současný kabinet snad již nestihne udělat žádné věci, které by přidělaly další vrásky živnostníkům a drobným podnikatelům. Pro nově se rodící vládu máme JASNÝ VZKAZ. Zrušte zbytečné úřady a instituce. Zastavte nesmyslnou podporu pro nadnárodní koncerny. Stát tak ušetří stovky miliard korun. Snižte administrativní zátěž podnikatelů, snižte daně a povinné odvody. V kapsách občanů tak zůstane více peněz.

Daňové okénko

Raketový růst mezd – zejména ve státním sektoru – nese své JEDOVATÉ PLODY. Živnostníkům a podnikatelům od ledna strmě stoupnou minimální zálohy na zdravotní a sociální pojištění. A smutná zpráva je to zároveň pro všechny, kteří se dobrovolně přihlásili k tzv. paušální dani. Ta se měsíčně zvýší o 525 korun. A když jsme u těch daní, tak upozornění pro všechny, kteří platí zálohově daň z příjmů. NEZAPOMEŇTE, že 20.10. vyprší termín pro její zaplacení.


Podnikatelé a živnostníci jsou profesním stavem, na kterém stojí ekonomika státu. Veškeré finance získává stát jen od podnikatelů a živnostníků, a v závislosti na jejich podnikání potom i od jejich zaměstnanců.

Podnikání21

Podnikatelské odbory v kostce

15 312 tolik máme registrovaných členů
44 358 lidí sleduje náš FACEBOOK
aktuality ze světa podnikání to je nový PODNIKATELSKÝ MAGAZÍN
bezplatné rady od expertů z oblasti práva, daní a účetnictví - PODNIKATELSKÁ PORADNA

 

Drahé energie, řešení v nedohlednu

Cena za energie šplhá k neuvěřitelným částkám. Receptů, jak ji dostat zpět do únosných mezí není mnoho. Jen kousek na západ od našich hranic, V NĚMECKU, udělali první krok. Snížili příplatek za „zelenou“ energii o 43%. Nově tak zákazníci zaplatí jen necelé 4 centy za kilowatthodinu. Zda to bude stačit není jasné. Připomínáme, že u nás činí tento ekologický poplatek 13,35 % z celkové ceny energie. Najde v Česku někdo odvahu ho třeba (alespoň na chvíli) úplně zrušit?

Mnoho povyku pro nic

Řeč není o Shakespearově komedii – nekomedii. Řeč je o nesmyslu, který se jmenuje STÁTNÍ PODPORA pro Škoda Auto. Tu se chystá ze státního rozpočtu vyplatit dosluhující vláda, protože automobilka cca na měsíc částečně zavře svůj provoz. Oceňujeme každého slušného podnikatele a tím Škoda Auto bezesporu je, i když se o jejím osudu rozhoduje jinde než v Mladé Boleslavi. Když tahle automobilka vypne svůj provoz na jeden měsíc, nebude to ale žádná národní katastrofa, jak se nám snaží namluvit premiér babiš a dvojministr Havlíček. Dopad na ekonomiku na úrovni přidané hodnoty (srovnatelné s HDP) by byl asi 0,5 %.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.