logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Státní rozpočet jako bankomat pro firmy pana premiéra

Zákony ČR, alespoň podle vicepremiéra a dvojitého ministra Havlíčka, prý říkají, že je třeba posílat peníze z našich daní do premiérova holdingu. Žádný takový zákon sice zatím neexistuje, ale vláda našeho státu tak již zcela bez skrupulí jedná. Odborná literatura popisuje tento stav jednoznačně. STATE CAPTURE – přeloženo do češtiny převzetí státu. Systémové selhání, kdy úzká skupina politiků ovlivňuje ve svůj prospěch všechny rozhodovací procesy. Změna je možná, ale nebude to jednoduché, ani rychlé. Je třeba udělat první krok - odstavit oligarchické struktury od řízení státu.

Nové zákony a jak na ně

Uděláte přestupek a berete přitom dávky v hmotné nouzi? O část této podpory můžete díky novelizaci zákona přijít. V zákoně o nemocenském pojištění je nově upraveno ošetřovné, včetně toho dlouhodobého. Mění se i dávka otcovské poporodní péče a nová legislativa upravuje i ochranu osobních údajů ve zdravotnické dokumentaci. Advokátní kancelář ŠKÁRA & PARTNERS - partnerská organizace Podnikatelských odborů – radí a informuje.

Pátá kolona, aneb několik vět o kolaborantech

Co nadělila současná vláda živnostníkům a podnikatelům? V kostce shrnuto: desítky protiprávních opatření, stovky různých nesmyslných podmínek a předpisů, nesmyslné kontroly a pokuty. Nebylo by to možné, když by v tom Babišovu kabinetu nepomáhala tzv. pátá kolona – kolaboranti. KDO TO JE? Hospodářská komora, Svaz obchodu a cestovního ruchu, Asociace malých a středních podniků, Asociace hotelů a restaurací, Asociace českého tradičního obchodu, Agrární komora...


Chci zastavit zneužívání covidu k posilování moci státu nad občanem.
Chci změnit zákon na ochranu veřejného zdraví, protože ten se ukázal být jen mocenským nástrojem.
Chci dosáhnout zrušení pandemického zákona, toho vládně-opozičního paskvilu.

RADOMIL BÁBEK
předseda výboru Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků

Nesmyslné utrácení peněz v režii ministra

Reklama, že je super se zadlužit, nedává v případě státu smysl. Navíc v době, kdy stát zadlužuje naše děti a vnoučata na desítky let a každý příčetný člověk by se snažil ušetřit byť i jen korunu. Ministerstvo průmyslu a obchodu takhle vyhodilo do vzduchu 330 330 korun – tedy cca jeden průměrný roční plat – a to je jen nepatrný zlomek celého příběhu. Řeč je o Národním plánu obnovy - 200 miliardách, které mají prý pomoci nejvíce covidem postiženým odvětvím ekonomiky. Živnostníkům a drobným podnikatelům, kterým vláda zakázala téměř rok pracovat? Nikoli. Pomáhat se bude nabobtnalým státním institucím, nadnárodním IT firmám s obratem násobně větším než rozpočet ČR, holdingům velkopodnikům a montovnám. SMUTNÉ ČTENÍ.

Malý a efektivní stát

JAK NA TO? Redukovat ministerstva. Bez náhrady zrušit např. průtokový ohřívač peněz, ministerstvo regionálního rozvoje. Sloučit ministerstvo průmyslu a obchodu s ministerstvem dopravy.
Zrušit cca 40 zbytečných státních institucí. Pár příkladů: Výzkumný ústav zemědělské techniky, Ústav územního rozvoje, Státní fond podpory investic, Informační agentura životního prostředí, Cendis, desítky odloučených jednotek UZSVM, atd, atd, atd.

Ve zkratce ze sociální sítě

Facebook Podnikatelských odborů sleduje 44 229 lidí. To je město jako je například Děčín, Mladá Boleslav, nebo třeba Znojmo se všemi obcemi v okolí. To rozhodně není málo. DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ, lajky a sdílení.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.