logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Recept, jak se zbavit obrovského státního dluhu

Živnostníci a drobní podnikatelé jsou hybnou silou české ekonomiky. Právě pro ně by měl stát vytvořit podmínky a k nim by měla směřovat cílená pomoc. A jak se chová Česko? Podporuje velké korporace, montovny a nadnárodní koncerny. Milion živnostníků naše vláda odepsala, ocejchovala je slovem paraziti a hází jim klacky pod nohy. TOHLE JE TŘEBA ZMĚNIT. To je zároveň recept k prosperitě celého státu.

Pohádka o „rychlosti“ státní správy

Tornádo nikdo nečekal. Nikdo, včetně pojišťoven, s ním ani nepočítal. Proto stát slíbil okamžitou a rychlou pomoc. Přijel premiér a ministři. Vyfotili se na místě neštěstí, slíbili peníze a odjeli. Jak to na jihu Moravy vypadá teď - 90 DNŮ POTÉ? Nějaké peníze dorazily, říkají někteří živnostníci, snad do zimy stihnou alespoň částečně rekonstruovat nejen své domy, ale i své provozovny, dílny a krámky. Jiní na pomoc stále čekají. Ministři poslední dobou o tornádu už moc nemluví a tak jsme zapátrali, kde slibovaná pomoc vázne. První zjištění - Ministerstvo pro místní rozvoj za čtvrt roku stihlo zpracovat JEN polovinu z necelých 855 žádostí!

Zvyšovat počet a plat úředníků je cesta do pekla

Průměrné platy ve státní správě jsou vyšší než v soukromých firmách. To je ZVRÁCENÝ STAV, kdy ti, kteří živí (podnikatelé, živnostníci a jejich zaměstnanci) mají na výplatní pásce méně peněz, než ti vyživovaní. Tedy úředníci a zaměstnanci státu. Platy ve státní správě musí být striktně navázány na platy v soukromém sektoru. Musí platit, že když se nedaří těm, kdo státní zaměstnance živí, pak se nemohou zvyšovat počty a platy vyživovaných (státní zaměstnanci a zaměstnanci ve veřejném sektoru). Mimochodem VÍTE, ŽE například ve srovnatelném Rakousku pracuje na finanční správě o polovinu méně úředníků, než u nás?


Příčinou vzniku Podnikatelských odborů není touha podnikatelů slučovat se. Původcem naší aktivity jsou politici vládní koalice, vysocí státní úředníci, odboroví předáci a různí aktivisté, kteří společně útočí na svobodu podnikání. Tomu se chceme postavit, protože chceme svobodně podnikat.

O NÁS

Místo solárních baronů stojí před soudem bezúhonní lidé

Paradoxně před soudem nestojí představitelé velkých společnosti, jako je např. ČEZ. Před soudem nestojí vlastníci často neprůhledných korporací, obvykle se zahraniční majetkovou účastí. Ti, jak se zdá, zůstávají bez viny. Před soudem stojí lidé, většinou i vyššího věku, revizáci, kteří inkasovali za revizi cca 10.000,- korun. Před soudem stojí do této doby bezúhonní lidé, kteří uvěřili slibům státu a stát je následně podvedl. Vleklé trestní řízení se mnohdy podepsalo na jejich zdraví a k tomu se přidává i absurdní náhrada škody v řádu stovek milionů korun. Ta z těchto lidí reálně udělala bezdomovce. KAM SE PODĚLA SPRAVEDLNOST

Děkujeme dárkyním a dárcům

Řada z vás podpořila projekt Podnikatelských odborů ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ, Řadě z vás pomohla PODNIKATELSKÁ PORADNA a proto jste podpořili její činnost. Díky vám můžeme pokračovat v kultivaci podnikatelského prostředí!
Poděkování si jmenovitě zaslouží: Vladislava Adamenková, Markéta Blažková, Tomáš Botka, Alžbeta Cacara, Tomáš Dořičák, Andrea Hájková, Naďa Chvátalová, Michaela Juřičková, Hana Klimešová, Jitka Komárková, Ladislav Kubeček, Miroslav Kubík, Vratislav Kulhánek, Alena Lexová, Marek Liba, Martin Martinkovič, Olga Maříková, Tomáš Matějíček, Pavel Mika, Marek Mužák, Jaromír Ocelka, Pivikova Olena, Ladislava Pacaková, Petra Pavelková, Magda Peštuková, Ilona Podlahová, Robert Přáda, Ludvík Reindl, Miloš Rydlo, Jana Sapová, Šárka Schindlerová, David Strnad, David Strupp, Michael Svoboda, Richard Topalov, Jana Volná, Zbyněk Vondráček.

Přečetli jsme za vás

Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek úspěšně podniká od začátku 90. let a už osm let se veřejně angažuje ve prospěch českého podnikání. Jeho vstup do politiky úzce souvisí s tím, že podmínky pro podnikání se rapidně zhoršují. Přijal nabídku Strany soukromníků, mimochodem je to jediná stavovská strana, a jako jednička na středočeské kandidátce objíždí obce a města. „Mluvím k občanům, kteří nepodnikají. Jsou to často zaměstnanci malých podnikatelů, jsou to rodinní příslušníci živnostníků, nebo jejich známí. Snažím se jim vysvětlit, že je nehorázné, jak obrovskou část vydělaných peněz nám všem bere stát. I to je téma, které chci řešit v Parlamentu. STÁT SE CHOVÁ JAKO LUPIČ, který bere svým občanům 70 % z ceny jejich práce,“ říká Radomil Bábek.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.