logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Správa sociálního zabezpečení se představuje

Úředníci jsou dva dny v práci a tři dny mají homeoffice. V evidenci mají CHAOS A NEPOŘÁDEK. Pokud se chystáte do důchodu, pak si raději připravte výplatní pásky za posledních 40 let - jinak hrozí, že vám ho špatně vypočítají. Country for the future? Nikoli, vše funguje skoro stejně JAK ZA CÍSAŘPÁNA, jen těch úředníků tam dnes máme několikanásobně víc. 

Sledujeme situaci dva měsíce po tornádu

Podle posledních informací ministryně Dostálové „stihli“ její úředníci za dva měsíce uzavřít „už skoro“ 300 smluv. Vzhledem k tomu, že bylo poškozeno 1 600 domů, je tahle rychlost deklarované státní pomoci tristní - pokud by takto pokračovali, budou ti poslední čekat ještě rok! O slibované pomoci pro postižené živnostníky a podnikatele už ministři přestali mluvit úplně. Zjevně raději otevírají potěmkinovský bazén a producírují se bez roušek na festivalu. Znovu apelujeme na vládu - PROBERTE SE!

Na malé bič, velkým výhodnější smlouvy

Je vám to povědomé? Takhle to mají totiž čeští politici rádi. Teď naposledy v Praze. Pod záminkou boje proti "vizuálnímu smogu" pražský magistrát nově zakazuje asi 1% reklamních ploch. Ale pochopitelně to zasáhne jen ty nejmenší. Obrovské billboardy zůstávají! PROTI ŠIKANĚ a zjevné nespravedlnosti se postavily i Podnikatelské odbory.


Posilování státní moci na úkor podnikatelů lze zabránit, pokud bude nová platforma dostatečně početná a jednotná, zásadová a důsledná. Důležitý bude náš přístup k problematice, způsob jednání a postoje.
Nebudeme primárně usilovat o to, aby nás měli státní úředníci a politici rádi. Chceme, aby si nás vážili a jednali s námi s respektem, stejně, jako to děláme my v jednání s nimi.

PODNIKÁNÍ21

Důvěra v ekonomiku na houpačce

Inflace v ČR je čtvrtá nejvyšší v EU a podle statistiků bude dál zrychlovat. PODNIKATELSKÁ DŮVĚRA v tuzemskou ekonomiku klesá, zato překvapivě stoupla důvěra spotřebitelů. A to přestože zdražují stavební materiály, elektronika, základní potraviny a bydlení. Velkou neznámou je podzim a DALŠÍ RESTRIKCE v důsledku Covid, které se ministrům zjevně zalíbily.  Možná proto o jejich zrušení vůbec neuvažují.

Vinaři pozor, asi chystají další daně

Cevro institut přišel s analýzou - zdražení tichého vína. Prý by přineslo miliardy do státního rozpočtu Nikdo se nezabývá tím, že by to znamenalo přímé ohrožení malých a středních moravských a českých vinařských firem. Nikdo se nezabývá tím, že by to mohlo znamenat zhoršení velmi vysoké kvality vyráběných vín, o kterou se krok po kroku už 30 let soukromé firmy snaží. SITUACI SLEDUJEME a  budeme malé vinaře proti takovému výmyslu bránit!

Podnikatelské odbory v kostce

Podnikatelské odbory (celým jménem Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s.) - mají 15 279 členů a jsou druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR.
Facebook Podnikatelských odborů sleduje víc než 44 000 lidí a patří k největším oborovým stránkám, které se věnují problematice živnostníků a podnikatelů.

 
footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.