logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Nová protiepidemická opatření podle starého scénáře

Vláda vyhlásila nová protiepidemická opatření a říká tomu rozvolňování. Ve skutečnosti se jedná jen o POKRAČOVÁNÍ BUZERACE živnostníků a malých podnikatelů. Babišův kabinet takzvaných odborníků jen pokračuje v chaotické neschopnosti problém racionálně řešit. Lidé se přece běžně potkávají v hromadné dopravy a nikdo nekontroluje zda jsou spolucestující z jedné domácnosti. Na úřadech, v továrnách a dokonce ani v nemocničních čekárnách nikdo nehlídá kolik lidí se nachází na 10 metrech čtverečních. Navíc OPATŘENÍ NEDODRŽUJE ANI MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ, který tak jen papalášsky káže všem vodu a sám si klidně pije víno.

Vše, co potřebujete vědět o testování a vláda vám to neřekla

Stát chce na podnikatele přehodit nové povinnosti, novou odpovědnost a další náklady. Jen to zatím otevřeně ještě nepřiznal. Z ministerských kuloárů zní KONEC TESTOVÁNÍ ZDARMA  A kdo bude platit testování zaměstnanců? Zástupce Českomoravské komory odborových svazů ve videu už rovnou počítá s tím, že testování zkrátka zaplatí zaměstnavatelé. Podívejte se na závěr debaty, kde náš předseda jasně říká, co si o takovém postupu myslí. 

Socialistické vidění světa

Na ošetřovné má nárok jen pracující zaměstnanec. Podnikatel a živnostník nikoli. A to, i když si dobrovolně platí nemocenské pojištění. Nemá tak nárok ani na částečnou náhradu mzdy, když je potřeba postarat se o nemocné dítě, nebo krátkodobě ošetřovat staršího člena rodiny. Naši vládní socialisté jsou prostě přesvědčeni o tom, že PODNIKÁNÍ NENÍ PRÁCE. Tolik k vládní novele zákona, která prošla Poslaneckou sněmovnou a Senátem.


Veřejnost, to jsou naši zákazníci. Už z podstaty toho je zájmem podnikatelů, aby nás veřejnost vnímala co nejlépe. Obraz podnikatelů a podnikání u veřejnosti ovšem cíleně kazí někteří politici a vysocí úředníci. Podnikatele špiní, pomlouvají a dehonestují. Hrají na strunu závisti, zášti a zloby a vyvolávají znovu ducha třídní nenávisti.

PODNIKÁNÍ21

Průběžný účet za pandemii

Na Vysočině a v Karlovarském kraji neotevřela pětina gastro provozoven. V jižních Čechách desetina. Vyplývá to z dat společnosti Dotykačka. Z průzkumu dále vyplývá, že další nemalá část gastro provozů se potýká s úbytkem hostů. Od vlády žádná pomoc nepřichází a jen mírné ZMÍRNĚNÍ RESTRIKCÍ NEPOMŮŽE tvrdí shodně hospodští napříč republikou. Podobně situaci hodnotí například i galeristé.

Nejen ze sociálních sítí

Minulý týden bylo na našem Facebooku NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ VIDEO z tornádem postižené Moravy – více než 500 sdílení.
V reálu i na síti sledujete cestu Radomila Bábka s peticí Za lepší život občanů ČR po středních Čechách. Společně s kolegy nasbírali za pár dnů již stovky podpisů. Například ZDE nebo ZDE.

Přečetli jsme za vás

"Připadá mi, že už nám bije za pět minut dvanáct Posledních osm let je vinou vrcholných představitelů státu devastace společnosti značná a rychlá,“ říká Radomil Bábek, který chce do politiky vrátit slušné jednání, odpovědnost a dodržování práva.Celý rozhovor ZDE.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.