logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Tornádo a trestuhodná pomalost státu

Na malém území došlo k velké humanitární katastrofě. Stát napře své síly, pošle lidi a peníze a pomůže s co nejrychlejší obnovou. Jaká je REALITA 50 dnů po tornádu? Ministerstvo pro místní rozvoj vyřídilo 12% žádostí o dotaci a vyplatilo cca 140 milionů korun. Pro srovnání pojišťovny stihly vyřídit přes polovinu žádostí a postiženým vyplatily už víc než miliardu. Jak zjistily Podnikatelské odbory PŘÍMO NA MÍSTĚ, podobné tristní je to i s dotačním programem, který je určen pro cca 200 postižených živnostníků a podnikatelů. Úředníci na ministerstvu mají asi pořád homeoffice. Vše vázne, je to na dlouhé lokte, spousta papírů a byrokracie. A slibované peníze pořád nikde. Opět VYZÝVÁME MINISTRY – bez pomoci státu se stane několik obcí na jihu Moravy místem duchů!

Řítíme se do katastrofy

NKÚ potvrdil, že výkonnost veřejného sektoru rapidně klesá zatímco roste počet státních zaměstnanců i jejich platy. Z rozpočtu na to jde už 16%!!!  To je o 5% víc, než před pár lety. Při tomhle tempu bude brzy platit, že každý podnikatel bude mít na hrbu jednoho zaměstnance státu. Podnikatelské odbory dlouhodobě kritizují obrovskou PŘEBUJELOST STÁTNÍ SPRÁVY. Je pět minut po dvanácté - tohle je potřeba okamžitě změnit!

V bludišti nesmyslných kovidových opatření

Stát hodlá přehodit odpovědnost za zdraví obyvatel na podnikatele a zvažuje, že by mohli platil za plošné testování zaměstnanců. Stát opakovaně selhává v ochraně rizikových skupin a v nedávné minulosti ukázal, že se neumí postarat o ty opravdu nemocné. Namísto toho za velké peníze neustále a opakovaně nařizuje testování zdravých lidí. Vláda a její odborníci se musí začít chovat jako odborníci a nikoli jako parta diletantů, kteří neustále vrší jednu chybu za druhou. VÍCE předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.


Zaměstnanci a zaměstnavatelé jsou na jedné lodi. Jedněm se může dařit jen tehdy, daří-li se i druhým, a obráceně. Podnikatelé si svých zaměstnanců váží a chtějí společně s nimi pracovat na prosperitě firem. Bohužel, politici, kteří chtějí budovat silný stát, vráží klín mezi podnikatele a zaměstnance, snaží se vyvolávat nepřátelství zaměstnanců k podnikatelům.

PODNIKÁNÍ 21

I na silniční dani lze ušetřit

Vozidlo k podnikání neodmyslitelně patří a v tom případě je nutné platit silniční daň. Pokud automobil není starší, než 9 let – respektive byl v této době poprvé registrován, máte nárok na snížení sazby silniční daně. U nejmladších vozidel je to 48%. Dotazy na téma, jak a kde při podnikání ušetřit můžete pokládat i v Podnikatelské poradně. JE TO ZDARMA!

Pár čísel o Podnikatelských odborech

15 284 – přesně tolik registrovaných členů máme
44 326 lidí sleduje náš facebook, kteří jen za poslední rok zhlédli téměř 3 000 000 minut našeho vysílání

Přečetli jsme za vás

Bohatí ještě více bohatnou, a chudí zase ještě více chudnou. Tak vypadá přímá úměra efektu, který do ekonomiky vnesla vládní protipandemická opatření. Jeden příklad za všechny. Zatímco čtyřem největším bankám meziročně vzrostl zisk o 45%, restaurace hlásí výpadek tržrb za poslední půlrok ve výši 60%. Vláda prostě podnikatele v gastru, v kultuře, v cestovním ruchu a volnočasových aktivitách nechala ve štychu a zařadila je do kolonky NA ODPIS.

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.