logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ!  odkaz

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Frustrace a pocit nespravedlnosti

Vyplývá to z prvních analýz unikátního průzkumu mezi živnostníky a podnikateli – STÁT A PODNIKÁNÍ, který pro Podnikatelské odbory zpracovala společnost Inboox CZ.  V době pandemické krize byli OSVČ nejvíce postiženou skupinou a na rozdíl od 2/3 společnosti během ní zchudli. Stovky miliard, které měly pomoci nejvíce postiženému segmentům ekonomiky, se rozplynuly jako pára nad hrncem. Zůstaly jen prázdné sliby, obrovský státní dluh, rozvrácená společnost, naštvanost a pocit bezmoci. A NEJVĚTŠÍ PROBLÉMY, které podnikatelé pociťují? Raketové zadlužování státu, nespravedlnost vládních opatření a nadměrná státní regulace. 

Česko se stále více zadlužuje

A to nejen kvůli pandemii. Více než polovina loňských výdajů s ní vůbec nesouvisela a podobně je to i letos! Ministryně  financí SCHILLEROVÁ tvrdí, že vše jde podle jakéhosi plánu. Na rozdíl od ní ODBORNÍCI VARUJÍ, že nás čeká bolestivé utahování opasků. Sekera 280 miliard v půlce roku? V normální zemi by to bylo na okamžitou rezignaci. 

Sledujeme „rychlost“ pomoci po tornádu

Ministři píší o stovkách milionů. JAKÁ JE REALITA? V terénu dle našich informací fungují úředníci dobře. Vše drhne a vázne v ministerských kancelářích. Konkrétní příklad - ze 761 žádostí na obnovu bydlení jich MMR za téměř 50 dnů uzavřelo 16. To je jen 2%! Odpuštění daní a odvodů pro podnikatele prý není možné. Kompenzační bonus (jako alespoň částečná náhrada ušlého zisku) nejde vyplácet a vydání státem garantovaných voucherů na odběr služeb a zboží nikdo nechystá.

NAŠE VIZE


Vláda není vrchnost, ale správce státu.

Občan nemá sloužit státu, ale stát občanovi.

Zdrojem korupce jsou státní peníze a jejich špatná správa.

Úplně zbytečná reklama

A ještě je to celé PLACENO Z NAŠICH DANÍ! Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje sponzorovaný post Národního plánu obnovy, který měl pomoci restartovat nejvíce zasažený segment ekonomiky – tedy OSVČ a malé podniky. Jakoby nestačilo, že se v ČR vše změnilo na přímou podporu několika největších firem a nadnárodních korporací. Kolik tahle nesmyslná taškařice asi stála? Podnikatelské odbory poslaly žádost o informace podle zákona 106. Více ZDE.

Přečetli jsme za vás

Za prvních sedm měsíců bylo v ČR přerušeno 62 270 živností. To je o 14 % více než vloni. Jedná se o nejhorší výsledek za poslední čtyři roky. Zároveň výrazně klesl i počet plátců DPH, především živnostníků. ANALÝZA společnosti Dun & Bradstreet nezmiňuje důvody, ale jednou z hlavních příčin budou zcela nepochybně restriktivní zákazy a protizákonná vládní opatření, která živnostníky dovedla na samotný okraj propasti. Zjednodušeně to znamená, že řada OSVČ omezuje své podnikání a přibývá firem, které mají nižší obraty a nemusí odvádět DPH. A to pro budoucnost rozhodně není dobrá zpráva . 

Novinky v Podnikatelských odborech

Naše webové stránky dostaly moderní slušivý kabátek. Jeho součástí je nově i PODNIKATELSKÝ MAGAZÍN a bezplatná PODNIKATELSKÁ PORADNA.
15 279 – přesně tolik členů mají Podnikatelské odbory
44 333 – přesně tolik lidí sleduje náš Facebook

 

footer_logo www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.