logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Pozor změna

Právnické osoby, které mají vymezený předmět podnikání jako „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“, musí svůj zápis upravit. V opačném případě se vystavují možné sankci, v krajním případě hrozí i zrušení obchodní korporace soudem. JAK NA TO? Detailní materiál zpracovala naše partnerská advokátní kancelář AK Škára Partners. 

Efektivní řešení a pomoc

Některé nástroje Ministerstva průmyslu a obchodu pro pomoc tornádem postiženým podnikatelům jsou bezzubé. Jiné by mohly fungovat, ale POSTUP STÁTU JE POMALÝ. Podnikatelské odbory nabízejí pomocnou ruku a předaly  úředníkům KONKRÉTNÍ NÁVRHY. V nejbližších dnech budeme jednat i s vedením CzechInvestu a CzechTurismu a budeme hledat další efektivní řešení a pomoc pro všech cca 200 tornádem postižených živnostníků a podnikatelů. Podnikatelské odbory osloví i Ministerstvo financí - odpuštění daní a odvodů a kompenzační bonus jsou další potřebné nástroje.

Novinky v testování zaměstnanců

Bez předložení negativního testu nebudou na pracoviště smět zaměstnanci, kteří se vrátí ze zahraniční dovolené. Práva, povinnosti, podmínky, kritéria, výjimky. VŠE PŘEHLEDNĚ NA JEDNOM MÍSTĚ!

Musí nás být hodně, jen tak dokážeme nemožné!

Podnikatelské odbory mají 15 245 členů.

Facebook Podnikatelských odborů sleduje 44 320 lidí.

Mýty a pravda o dnu daňové svobody

Co je to DEN DAŇOVÉ SVOBODY? Den, kdy přestaneme dělat na stát a začneme dělat na sebe. Věřte, nebo ne, ale letos nastane až 15. září! CHCEME TO TAK? A víte, proč se ve středověku daním říkalo desátek?

Iluze o rychlé státní správě

MÁME TOHO MOC, píší úředníci Karla Havlíčka živnostníkům a podnikatelům. 12 000 rodičů – především samoživitelů – stále čeká na ošetřovné za březen.

DPP, nebo DPČ

Léto znamená možnost brigády, či přivýdělku v rámci sezónních prací. Dohoda o provedení práce (DPP) je - na rozdíl od dohody o pracovní činnosti (DPČ) - omezena 300 hodinami za kalendářní rok u jednoho zaměstnavatele. Přesto může být pro někoho výhodnější. Jaká smlouva je výhodná konkrétně pro vás? I na to se můžete zeptat – PODNIKATELSKÁ PORADNA je tu pro vás a je to zdarma.

footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.