logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Řídit stát jako firmu

Tohle nesmyslné heslo používá často premiér Babiš. Co to vlastně znamená? Nejlíp to asi poznáme, když nahlédneme přímo do firemní kuchyně. Tak si pojďme společně prolistovat menu, které nám servírují z vývařovny ve Strakově akademii. VÍCE V KOMENTÁŘI Radomila Bábka.

Nedostatečná pomoc po tornádu

Tornádo připravilo o práci cca 2 stovky živnostníků a podnikatelů. A pomoc od státu PŘIPOMÍNÁ CHAOS. V úterý budeme jednat o formě rychlé a účinné pomoci na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Podnikatelské odbory vyzývají vládu, aby na záchranu malých podnikatelů a živnostníků v místech postižených tornádem přijala tato účinná opatření:

- odpuštění daní a poplatků, včetně odvodů, a to do konce roku 2021
- vystavení voucherů na úhradu služeb či zboží
- okamžité vyplacení 60% hodnoty ztraceného majetku a výše škod

Co trápí živnostníky a podnikatele

80% našich členů a příznivců si myslí, že kontroly jsou tu od toho, aby vymohly pokuty do státního rozpočtu. Vyplývá to z předběžných výsledků Průzkumu podnikatelských odborů. Pokud jste ještě nevyplnili NÁŠ DOTAZNÍK, máte poslední možnost – zabere to jen pár minut.

Víte, že...

Extrémně narůstá regulace.
Politici a státní úředníci zvyšují svou moc.
Podnikání se dostává pod kontrolu státu.
Stát stále více přenáší svou práci a odpovědnost na podnikatele.
Stát se chová jako vrchnost.
Vzniká rizikové prostředí hrozeb a kriminalizace podnikatelů.
Stále přibývá těch, které musíme živit – úřadů a úředníků.

https://www.podb.cz/o-nas

Přečetli jsme za vás

Je to vlastně jen „pár dnů“, co se otevřely malé obchody, restaurace a služby. A vláda znovu „vylepšuje“ podmínky pro živnostníky a drobné podnikatele. Proč vybraní občané musí plnit nějaké podmínky navíc? Jak to, že všechny provozy či obory podnikání nemají stejné podmínky? Jak vláda zdůvodní, že v nacpané tramvaji se nemusíme prokazovat testy a nikdo nás nekontroluje, ale venku na zahrádce nás chce lustrovat a šikanovat? VÍCE ZDE.

 

Pozor na daňový kalendář

12.7. je splatná spotřební daň za květen a 15.7. záloha silniční daně za 2. čtvrtletí. Od července také nově platí takzvaný chráněný účet pro dlužníky. Skončilo totiž mimořádné moratorium pro dlužníky, kteří se kvůli opatřením spojeným s epidemií dostali do přechodných problémů. Pokud si nevíte rady, je tu pro vás PODNIKATELSKÁ PORADNA. Nebojte se zeptat – je to zdarma.

 

Pár čísel

Podnikatelské odbory mají 15 245 členů. Náš Facebook sleduje 44 334 lidí. NEJSLEDOVANĚJŠÍ VIDEO má téměř 3 mil. zhlédnutí.

 
footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.