logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Průzkum mezi živnostníky a podnikateli

70% živnostníků a podnikatelů si myslí, že je vláda záměrně líčí jako podvodníky, aby proti nim poštvala většinu veřejnosti. Alespoň to prozatím vyplývá z průzkumu Podnikatelských odborů. Průzkumu se můžete zúčastnit i vy. Stačí ZDE vyplnit krátký dotazník. Zabere to jen pár minut vašeho času a pomůže to našemu společnému cíli - omezit kontrolu a moc státu nad podnikáním.

 

Podnikatelé a živnostníci po tornádu

Na jihu Moravy je postiženo i cca 200 živnostníků a podnikatelů. Přišli díky tornádu nejen o střechu nad hlavou, ale i o provozovny, klienty, výdělek a práci. REPORTÁŽ přímo z místa.
Podnikatelské odbory žádají vládu, aby je podpořila a zavedla tato opatření:
· Odpuštění daní a poplatků, včetně odvodů, a to do konce roku 2021.
· Vystavení voucherů na úhradu služeb či zboží zakoupených u tornádem postižených podnikatelů (o výši ceny voucherů, době platnosti a dalších podmínkách budeme s vládou jednat).
· Vyplacení 60% hodnoty ztraceného majetku a výše škod, a to okamžitě zálohově proti čestnému prohlášení podnikatele.

 

Změny v legislativě

Od 1.7. mohou rodiče samoživitelé nově žádat o náhradní výživné za neplatiče. Dlužníci zase mají nově nárok na takzvaný chráněný účet. Mění se také pravidla kurzarbeitu. Nevíte si rady? Snadná pomoc – je tu PODNIKATELSKÁ PORADNA. Nebojte se zeptat našich odborníků – je to zdarma.


Vláda není vrchnost, ale správce státu.

Občan nemá sloužit státu, ale stát občanovi.

Zdrojem korupce jsou státní peníze a jejich špatná správa.

Podnikatelé se mají podílet na řízení podnikatelského prostředí a rozhodování o podmínkách podnikání.

Podnikatelské odbory

Přečetli jsme za vás

Průměrný Čech stráví prací 36 let svého života. Kvůli pandemii tak došlo poprvé od roku 2008 k poklesu délky pracovního života. Jedním z důvodů je to, že někteří živnostníci pozastavili nebo ukončili své podnikání a dle průzkumu "vypadli ze systému". Část z nich si myslí, že šance na nalezení vhodné práce je mizivá,  jiní se uchýlili do tzv. šedé zóny. Nejdelší pracovní život mají ve Švýcarsku - 42,5 roku. Nejkratší pracovní život mají naopak Italové, v průměru pouze 31,2 roku. Více ZDE.

Nejasnosti a chaos s testováním na pokračování

Plošné testování ve firmách skončilo. Přesto vláda hovoří o tom, že po návratu ze zahraniční dovolené nebudou lidé bez testu smět do práce. Není jasné na základě jakého zákona (či vyhlášky) mohou zaměstnavatelé vyzvídat, kde zaměstnanci tráví svůj volný čas. Není jasné proč by měl podnikatel lustrovat a šmírovat své zaměstnance. Jasné však je, že tenhle LEGISLATIVNÍ ZMETEK podporuje např. Hospodářská komora.

 

Víte, že

Facebook Podnikatelských odborů sleduje 44 333 lidí.

Podnikatelské odbory mají 15 247 registrovaných členů.

Ještě 181 dnů je možné finančně přispět na záchranu českého podnikání.

 

footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.