logo-podb
logo-svatek-podnikatelu
qrcode  

ZACHRAŇME ČESKÉ PODNIKÁNÍ! external

Drobné podnikání je nedílnou součástí zdravé společnosti a zajišťuje ekonomickou vyváženost systému. Aktuálně je ohroženo a Podnikatelské odbory se nechtějí jen dívat. PODPOŘTE ZÁCHRANU ČESKÉHO PODNIKÁNÍ!

  line

DAROVAT

darovat 300 Kc
darovat 500 Kc
darovat 1000 Kc
 
Zpráva týdne

Poslední termín na daňové přiznání

Do 1. července je možné jej podat s daňovým poradcem. Díky novince není nutné dávat daňovému poradci plnou moc dopředu, ale klidně až s přiznáním. POZOR NA SANKCE, ty se vypočítávají od původního termínu, nikoliv od posunutého. Individuálně je možné ještě zažádat o prodloužení  lhůty a to až na 3 měsíce.

Strašák jménem druhotná platební neschopnost

Podle některých ekonomů je to VÁŽNÁ HROZBA v některých segmentech ekonomiky. Primární platební neschopnost je zjevná u některých firem zasažených krizí, druhotná pak u jejich subdodavatelů, jako jsou dodavatelé surovin do restaurací, poskytovatelé služeb hotelům, ale např. i autoservisy, které mají vyšší podíl klientů z oblastí zasažených krizí. Nevíte, jak postupovat, pokud druhá strana nezaplatí? I tady může pomoci PODNIKATELSKÁ PORADNA. Je to zdarma.

Dopady pandemie

Špatně fungující stát, korupce a rozkrádání. To jsou HLAVNÍ PROBLÉMY, které v ČR doprovázely pandemii. Celkově 14 % lidí deklarovalo, že se jejich život znatelně změnil k horšímu. Zhoršení situace pociťuje pak dalších 47% obyvatel.

Vláda se celý rok tvářila, jako by zavírání malých obchodních či gastro firem, kultury a provozoven služeb, bylo tím, co ochrání občany před nákazou covidem. Nic takového se neprokázalo a nákaza se šířila, i když bylo malé podnikání měsíce a měsíce zavřené. Programy podpory, které státní úředníci vymýšleli, se ukázaly být nejen nedostatečné, ale dokonce často byly malým podnikatelům nebezpečné. Vláda je mnohdy připravovala tak, aby peníze, které na podporu vydá, dostala obratem zpátky na nejrůznějších pokutách.

VÝROČNÍ ZPRÁVA PODNIKATELSKÝCH ODBORŮ

Co nového na facebooku

Předseda Radomil Bábek odpovídal on-line na vaše dotazy. Podívat se můžete ZDE. Celkově náš facebook sleduje 44 337 lidí. 

Roste důvěra v ekonomiku

Důvěra v českou ekonomiku vzrostla po rozvolnění mezi podnikateli i spotřebiteli. Ze statistiky vyplývá, že zároveň výrazně přibylo respondentů, kteří se obávají zdražení. 

Pozor na půjčky - žebříček odpovědných bank

Standardní služby poskytují finanční společnosti se čtyřmi hvězdami. VÍCE ZDE. Naopak ke společnostem, které nemají žádnou, či jednu, hvězdu byste pro půjčku chodit raději neměli. U dvouhvězdičkových doporučujeme obezřetnost.

Nové dotace pro kulturu

Evropská komise spustila dvě výzvy z programu KREATIVNÍ EVROPA. Celkově jsou k dispozici prostředky ve výši 88 milionů euro. O dotaci mohou žádat stávající i začínající umělci. Projekty, které jsou zaměřeny na zvýšení viditelnosti a přeshraniční spolupráci, je možné podávat do konce srpna.

 
footer_logo  
www.podb.cz
facebook

Protože nejsme podnikatelským subjektem, nejedná se o obchodní sdělení ve smyslu zákona č. 480/2004 Sb. Neradi bychom Vás však obtěžovali, a tak nechcete-li od nás dostávat poštu, odhlaste prosím její odběr Pokud si nepřejete dostávat další zprávy, klikněte prosím zde, budeme Vaše přání respektovat.